| anonim_4396 a întrebat:

Acum 2 ani am cunoscut in mediul virtual o tipa. In primele luni ma intelegeam bine cu ea, comunicam la interval de cateva zile. Cu cat vorbeam mai mult, aflam mai multe lucruri despre ea si constientizam faptul ca incepeam sa o plac ca fel de a fi, desi nu ne cunoscusem personal. Am avut cateva tentative de a o invita prin oras / la o plimbare, insa cand vroia unul dintre noi, de obicei nu vroia celalalt. Aceasta lipsa de sincronizare a condus, dupa aproximativ 4-5 luni la schimbarea felului meu de a fi cu ea. Practic de fiecare data cand intram in vorba cu ea eram acid, o tachinam datorita faptului ca nu am reusit sa ne vedem. De aici a urmat o perioada mixta, in care azi ne tachinam, maine ne intelegeam bine si tot asa, pana cand lucrurile au scapat usor de sub control din partea mea, am suparat-o si culmea...tot eu am scos-o din lista respectiv am ales sa rup legatura cu ea. In ultima zi a anului ce tocmai a trecut m-am gandit la ea (desi o mai facusem intre timp) si i-am lasat un mesaj pe binecunoscuta retea de socializare. Mi-a raspuns la mesaj, am inceput sa vorbim din nou, m-am purtat frumos si lucrurile au decurs normal, ba chiar neasteptat de bine, pana am iesit intr-o seara la un film, apoi am ramas la un suc. Intalnirea a decurs normal, insa dupa aceea eu am avut tendinta de a lua lucrurile mai in serios, o sunam, etc. pana intr-o zi in care i-am lasat un mesaj frumos pe reteaua de socializare, la care a raspuns cam indiferent (cel putin pentru mine). De aici au urmat anumite discutii, in care ea dorea sa stie de asteptari am din partea ei. I-am spus asteptarile mele insotite de dorinta mea de a fi ceva mai mult decat o prietenie intre noi, a inteles si mi-a spus ca va incerca sa se comporte asa cum o face de obicei, desi i s-a parut ciudat, acum stiind ce vreau din partea ei (mi-a spus ca prefera indivizii inabordabili, nu "easy come, easy go") deoarece cand a fost alaturi de mine nu s-a simtit in largul ei (totusi a fost prima intalnire, atunci ne-am cunoscut personal). Din momentul in care am avut acea conversatie si pana acum au mai trecut cateva zile, in care ea m-a tachinat, eu i-am raspuns tachinarii, am am vorbit putin, iar acum o zi am avut o mica discutie la telefon (ea m-a sunat) cum ca m-as fi suparat dintr-un comentariu al ei postat ca o replica la un alt comentariu postat de mine. In fine, nu a fost nimic serios, ne-a trecut destul de repede, iar acum am hotarat sa o las in pace o perioada. Voi ce parere aveti? Am sanse cu tipa? Probabil va trebui sa fiu mai indiferent. Tin sa precizez ca este o tipa rebela din fire, inteligenta si cu o exprimare elaborata. Astept sfaturile voastre, poate chiar si din partea unor tipe la fel ca ea, rebele happy

3 răspunsuri:
| Ammy93 a răspuns:

Te-ai gandit ca poate nu esti stilul ei. Adica poate vede in tine mai mult un frate decat un potential iubit. Din cate am inteles prefera alt tip de baieti. Nu cred ca vrei sa devii mai indiferent cu ea, pentru ca e posibil ca ea sa zica PA, prieteniei cu tine. Incearca sa te mai intalnesti cu ea, sa incerci sa o cunosti pe tipa rebela si nu pe fata virtuala. Si daca pana la urma nu merge inseamna ca nu a fost sa fie. Succes

| Vladuthz a răspuns:

Ai prea multe asteptari, la urma urmei o cunosti de cateva luni. Ii cam dai impresia de,, disperat", iar tipele nu se uita dupa asemenea baieti, cum nici tu nu te-ai uita dupa o tzata care te-ar dispera.

| sabin89 a răspuns:

O vorba mai veche zice ca "boala lunga e moarte sigura". Nu cred ca mai ai nicio sansa. Ar fi bine sa fii realist si sa evaluezi corect o situatie. Daca mai continui asa, nu faci decat sa lungesti "boala". Iar boala, stii tu, aduce cu ea si suferinta, ceea ce sunt convins ca nu iti trebuie. Nu inteleg de ce iti cauti fete in lumea virtuala, din moment ce sunt destule in cea reala. In orice caz, daca vrei totusi in virtual, eu zic sa o lasi pe asta chiar acum (forget about her) si incepe dialog cu o alta fata. Tot ce ti s-a intamplat cu asta consider-o ca pe o experienta si nimic mai mult. Ai invatat din greseli si acum vei sti mai bine cum sa procedezi cu urmatoarea.