| Andreiu68 a întrebat:

Ajutati-ma repede! Am aproape 18 ani( fara 6luni) si eu vreau sa imi fac card bancar,dar parintii nu vor deoarece spun ca nu am eu ce face cu el,ca trebuie sa plateasca ca sa il am activ si nu dau bani degeaba ca nu o sa am bani pe card. Le-am spus ca am nevoie la scoala ca sa imi bage alocatia pr card dar ba,au spus ca alicatia le vin pe cardul lor, nu am eu nevoie.Eu vreau sa am card pentru ca am rude in strainatate(veri,unchi,verisoare) si imi trimit bani direct in contul meu, fara sa stie parintii ca ma ajuta ei cu bani ca daca afla ma cearta etc.Nu am card nu ma mai ajuta financiar.Dar de asta nu e vorba, eu vreau sa am cardul meu! Cum as putea sa ii conving pe parinti sa imi faca?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Spune parintilor ca la Banca Transilvania si ING nu te costa nimic. Mai spune-le ca vrei sa economisesti din banii de buzunar. Daca nu, pana la 18 ani n-ai ce face!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Le zici ca exista destule oferte pentru minori cu comisioane zero

| ywar a răspuns:

Bancher te face mama! mo.tii mamii ei de viata, de ce nu imi da si mie asa cineva pe tava? Munceste baaaa!

| FilipSergiuPaul a răspuns (pentru ywar):

Buna uite sti daca el nici nu are 18 ani cine sa il agnajeze ca sa munceasca ce vrei sa mearga pe negru in Italia ahaha glumesc dar totusi ce fantezii neoliberale cu hau hau munca tu si eminescu vai de mama voastra