| sissy a întrebat:

Ajutati-ma va rogcrying mam bronzat p fata si mi se duce pielea, ce sa faccccccrying arata ingrozitor:-ss:-sscrying va roog cum sa scap de asta?

11 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Aplica o crema cu aloe vera sau orice crema hidratanta happyNu prea ai ce face.Ai putina rabdare!happy
Am patit si eu asa.Intra la intrebarile mele si vezi ca acolo ai niste sfaturi big grin

mariana
| mariana a răspuns:

Mie mi se pare ca te-ai si ars, pentru ca daca te-ai fi bronzat doar, nu ti se indeparta pielea asa cum sustii tu in intrebarea ta.
Trebuie sa ai grija sa nu te mai expui la soare si sa folosesti un spray care sa-ti amelioreze situatia, la farmacie vei gasi asa ceva.
Nu trebuie sa folosesti machiajul, pentru a masca situatia, pentru ca nu te va ajuta ci, doar va face ca pielea ta sa sufere si mai mult.
Nu trebuie sa disperi, fiecare dintre noi a avut macar o data o asemenea situatie si a iesit cu bine din aceasta situatie, iar tu daca folosesti o crema hidratanta, se va regenera pielea si vei arata excelent in continuare. Ai rabdare si totul va ajunge la normal in cateva zile. Multa sanatate.

| JackieSue a răspuns:

Te dai cu Herbagen de fata...sau orice Herbagen... o sa ti se duca cojile care te fac sa arati ca o soparla si ca sa nu se vada pete iti dai cu o crema de albirebig grin...de preferat Gerovital(dar sa nu te dai cu f multa crema ca dupa...laughing

| kitty_8919 a răspuns:

Foloseste o crema de fata si nu o sa mai fii chiar asa

| ejaxz a răspuns:

Este ceva absolut normal! ai rabdare si iti trece.nu folosi machiaj in zonele alea ca inrautatesti situatia.

| domidoc a răspuns:

Asteapta sa treaca...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aoleuuu! cred ca napirlesti! ce naiba folseste si tu o crema ceva! pina acum n-ai mai fost bronzata? nu te speria! este ceva normal!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste o crema cu aloe vera.

by zui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa te speli pe fata cat mai des cu apa si sapun, dar daca nu dispare te dai cu fond de ten

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste un gomaj, o sa arati ca noua in doar cateva minute