| BubLik22 a întrebat:

Ajutati-ma va rog... pe ce site pot sa citesc,, Hronicul si cintecul virstelor" de Lucian Blaga?

Răspuns Câştigător
| Holocaust a răspuns:

Aici: http://www.scribd.com/doc/976227/Hronicul-si-cantecul-varstelor
Si eu am avut de citit cartea asta destul de recent.
De obicei pe scribd vei gasi carti "virtuale", dar nu toate.
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| BubLik22 explică:

Mersi dar unele carti care le-am gasit nu sunt destul de clare in continut sunt multe simboluri care nici nu trebuie sa fie acolo.

| Holocaust a răspuns (pentru BubLik22):

C'est la vie.
Se mai intampla, de-asta trebuie sa te pregatesti din timp si sa mergi la biblioteca.Am invatat asta pe propria-mi piele. Oricum, eu tot de-aici am citit hronicul, si n-am avut probleme(ba chiar am luat un 10 spre mirarea mea, deci presupun ca e bun site-ul)