| ILoveTokioHotel a întrebat:

Ajutoooooor! Imi place ffffffff mult de un baiat de la mine din clasa si nu stiu cum sa ii spun...Azi am incercat sa ii scriu dar mi-a fost ffffffff greu si nu am avut nici curaj! Am incercat sa ii zic, asta s-a intamplat dar nu am avut curaj sa ii zic si din motivul asta i-am zis fffffff repede ca sa nu inteleaga. Tot incerc sa ii zic si nu pot. Azi, la ore, m-am gandit doar la el si nu la ceea ce am de facut! Uneori (si incepe pic mai des) sa am vise pic mai ciudate. Nu stiu cum sa procedez si nu stiu nici daca el ma place pe mine.
Cum sa procedez si cum sa aflu daca si el ma place pe mine?
Funda! sadcryinghappy

12 răspunsuri:
| ImHereForYou a răspuns:

Te duci la el si ii zici asa:"Yo de cand sunt nu am mai intrebat pe cineva daca sta cu mine dar...tu esti mai special deci... vrei sa stai cu mine?winking
lasa de o parte rusina ca trebuie sa afle cumva
Bafta... sper sa reusesti

| Teo a răspuns:

Pai ia-ti sufletul in dinti si spune-i tot ce simti pentru el.De pierdut nu ai nimic de pierdut poate sa ramana cum este acum, dar daca sentimentul este reciproc atunci vei avea de castigat.
Sper ca Te-am ajutat si mult succes.happy

| elizzu a răspuns:

Pune o prietena de a ta care e mai aporopiata de el sa aduca subiectul de tine si sa-l faca sa vina el la tine...

| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Sa nu ii spui, in niciun caz.Eu i-am spus baiatului de care imi placea de sentimentele mele si am stricat tot farmecul unei relatii.Stai langa el, ajuta-l la un exercitiu, la ora de sport incearca sa fii in echipa cu el.Dar fii atenta ca nu cumva sa pari insistenta.Incearca sa te integrezi in gasca lui de prieteni, sa il integrezi si tu pe el in gasca ta de prieteni.Organizati o iesire in oras.Fa tot posibilul ca sa te distrezi alaturi de el.Si sa ai foarte multa rabdare.La un moment dat isi va da el seama ca poate are sentimente pentru tine si te va vedea cu alti ochi.De fapt,fii tu insati in fata lui,doveste ca esti o fire prietenoasa,deschisa, jucausa, asa cum le place multor baieti. Sper ca te-am ajutat.*Bye*

| CeQe a răspuns:

Cu rusinea si cu frica nu faci nimic. spune-i in fata ca doar nu te omoara daca vrei sa ii spui sa fiti impreuna.succeshappy

| Xpert2000 a răspuns:

Eu credeam ca baietilor li se intampla asa(sunt si eu intr-o situatie asemanatoare) intreaba-l
-Am vreo sansa la tine? Sau la dragostea ta? (prin scris sau fata in fata)

| Xpert2000 a răspuns:

Eu credeam ca baietilor li se intampla asa(sunt si eu intr-o situatie asemanatoare) intreaba-l

| alyball a răspuns:

Cea mai buna alegere e sa vb cu el fata in fata numai voi 2.si sa il interbi daca ii place de tine ca asa ti.a spus tie cineva.si va incepe sa vb asa va cadea singur in plasa.si daca e un raspuns asa cum iti doreai ii confirmi ca si tie iti place de el si ti-ai dorii nespus de mult sa formati o pereche.

| IancuSilviu a răspuns:

Poti s-o faci printrun prieten comun dar cel mai bine e sal prinzi singur si sal privesti in ochi.e cel mai bine asa happy
Fundabatting eyelashes?

| stefika a răspuns:

Incearca sa te bagi in vorba cu el cu un subiect de-al baietilor, iar dupa aceea ii spui ce simti pe rand.dar daca el chiar te place cred ca iti va spune el duca ce vei vorbi cu el, astfel nu va trebui sa mai treci tu prin emotiile acelea. sper ca te-am ajutat.

| gogol24 a răspuns:

Incepe a vorbi cu el ca
de exempu te poti saluta intrebi ce mai face il poti intreba la o temele pe acasa etc.

| viviana_4507 a răspuns:

Spune-i in fata ce simti si cal iubesti