| anonim_4396 a întrebat:

Ajutoor! Cum imi pot gasi prieteni? nu mai am deloc, deoarece toti stateau cu mine ca se plictiseau. Nu am cu cine sa vorbesc si nici cu cine sa ies macar la un suc. Efectiv ma simt mizerabil..De ce lumea e atat de rea? nu inteleg.

Nu vreau sa aud raspunsuri de genu:

" iesi pe afara si cauta pe cineva de seama ta "
" fa-ti prieteni la scoala "
Dau funda raspunsui util!

6 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Sa inteleg ca parintii tai te trimit afara, sa socializezi, atunci cand te pedepsesc. "Cauta-i pe afara sau la scoala" e raspunsul de care ai nevoie. Mai rar prieteni adevarati pe internet.
Daca nu ai prieteni, iesi intr-un parc. Natura nu are o opinie despre tine, o sa te simti mai bine.

| danay72 a răspuns:

Asa au devenit oamenii, tot mai rai și egoiști. Dar poți găsi și prieteni adevărați. Nu trebuie sa fie doar de vârsta ta. Cauta persoane care gândesc ca și tine.Cauta sa aveți subiecte comune și aceleași interese.Important este sa socializezi. Dar din partea lumii sa nu te aștepți ca oamenii sa fie mai buni, din contra, lucrurile vor merge din ce în ce mai rău.

| vocea a răspuns:

Sunt probleme mut mai mari in viata decat astea, dar vreau sa te ajut, draga mea prietenii adevarati nu ii cauti ci ii descoperi intr-o anumita conjunctura si ei vor ramane prieteni pe viata, eu iti pot fi prieten fiindca daca iti raspund la intrebare inseamna ca imi pasa

| BlackRose03 a răspuns:

Incearca sa te porti ca ei, sa ii intelegi si sa comunici.Cand vorbesti fa diverse glume, de preferat luate de pe google laughing, astfel incat sa nu se mai plictiseasca. Daca vrei prieteni la scoala fa exercitii fizice pentru un trup de invidiat, fetele adora asta si frumusetea e una dintre solutiile catre popularitate.Vino cu mancare(chipsuri, ciocolata, mancare de la KFC) si imparte-o cu ei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa-ti prieteni virtuali.
Mult mai simplu.

| ImSnow a răspuns:

WoW tu chiar vrei atentie si nu sti unde sa cauti nu? Du-te pe cea mai inalta cladire din orasul tau si suna la 112 si la pro tv si spune-le ca o sa te arunci, o sa primesti mai multa atenite. Ce om normal la cap pune acceasi intrebare in fiecare ora, isi face si 2 conturi pe TPU doar pentru asta? De ce te victimizezi atat, nu rezolvi nimic.