| Anonim123745454554544845484545 a întrebat:

Ajutoor! De cateva zile mananc foarte mult imi vine greata si nu imi mai vine ciclul si NU am avut nici un contact sexual cu vreun baiat ci doar mi-am bagat tot degetul in vagin e posibil sa raman insarcinata? nu vreau sa contactez un doctor! nu va bateti joc va rog!

Răspuns Câştigător
| aviii a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata, pentru asta trebuie sa ai contact sexual cu un baiat, fara... si mai e o chestie. Asa e cu ciclu, intarizie uneori si mai mult. si daca ai greata, consulta un medic, nu ginecolog, pentru a nu se agrava. Sper ca te-am calmat big grin

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Daca aveai degetul plin de sperma... poate. Glumesc, nu poti ramane insarcinata, stai linistita.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a se forma o noua forma de viata adica un fetus, sunt necesare 2 lucruri absolut obligatorii si anume un OVUL care sa fie neaparat viabil, pentru a putea fi fecundat de catre un spermatozoid. SPERMATOZOIDUL poate proveni doar din sperma unui baiat/barbat. Intalnirea acestor 2 "ingrediente" se poate realiza doar in urma unui s*x produs intre o femeie si un barbat si finalizarea s*xului prin eja culare in vagin. In urma mast urbarii efectuate de tine lipseste cel putin unul dintre "ingredientele" obligatorii, deci orice posibilitate de sarcina este exclusa. Poti sa te mast urbezi in continuare pentru a-ti provoca placere, deoarece nu vei pati absolut nimic rau.

| SkyPilot a răspuns:

Nu iti vine ciclul pentru ca ai o dereglare hormonala. Daca iti intarzie mai mult de 12-15 zile, trebuie sa mergi la un ginecolog. Problemele lasate nerezolvate devin mai greu de tratat si au efecte negative mai puternice in timp.
Pofta de mancare si greata au alt motiv.
Nu poti fi insarcinata decat prin contact sexual (cu un baiat) sau prin insamantare artificiala. Daca te joci cu degetul, ai grija sa fii foarte curata pentru ca se pot face cu usurinta infectii vaginale sau urinare.

| Ineys a răspuns:

rolling on the floor)))).Stai putin, ti-ai bagat degetul in vagin, si ti-e frica sa nu ramai insarcinata?
Ok, n-o sa ramai.rolling on the floor