| oana_8373 a întrebat:

Daca am avut un contact sexual cu 2 zile inaintea ciclului e posibil sa fi ramas insarcinata? si daca da imi mai vine ciclul luna aceasta? mersi:*

6 răspunsuri:
| Cătălina a răspuns:

Sanse exista, daca a fost neprotejat, nu multe, ce-i drept. Daca ai ramas insarcinata ciclul este posibil sa-ti mai vina, insa in cantitate redusa. Cu siguranta vei observa singura diferenta(cantitate redusa, flux scazut, consistenta diferita, s.a.). Depinde de organismul tau in acest caz.

| deeeeea1 a răspuns:

Nu erai in perioada fertila deci nu ai ramas:*.

| Anndddra a răspuns:

Poti sa fi ramas, daca a lasat in tine. Mai bine lasa perioada fertila si d'astea ce au mai zis fetele, e posibil sa-ti vina ciclu si daca ai ramas. Uite sora mea einsarcinata in luna a 5 si azi i-a venit ciclu si e totul ok, a fost la ginecolog. Asa ca mai bine fa-ti un test si asa o sa fi sigura.

| Andreea_8844 a răspuns:

Adevarat este ca inainte cu 8 zile ca sa iti vina ciclu este o perioada mai periculoasa dar dupa ce iti trece primele 8 zile atunci si dc lasa in tine nu se intampla nimic asta ti-o spun si ginecologi. Nu ai cum sa ramai insarcinata cat timp nu a lasat in tine si normal ca o sa iti vina ciclu. Pe parcus incearca sa folosesti ceva protectie cum ar fi anticonceptionale dar iti recomand sa mergi la un ginecolog ca sa nu ai prb cu ingrasarea de la ele sau prezervativul., mai sunt foitele care sunt foarte bune le gasesti la farmacie sunt doar 2 lei, iar in cazul ca a lasat in tine mergi la farmacie si iti iei pastila de 72 de ore care este foarte buna.

| ancu_6221 a răspuns:

Imposibil sa fi ramas insarcinata... poti sa ai contacte sexuale neprotejate si sa nu ramai insarcinata cu 2 zile inainte si 2 zile dupa ciclu menstrual...doar atunci nu poti sa ramai insarcinata,iar daca iti mai vine ciclul luna asta? bineinteles, dar probabil iti va intarzia sau ti se va schimba cu siguranta data, mai ales daca e primul contact sexual! bulta bafta!

| elutsa a răspuns:

Da e foarte posibil sa ramai insarcinata si daca o sa se intample asta clar nu o sati mai vina ciclul...