| Anonimaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Ajutor.
am aproape 16 ani si prietenul meu vrea sa facem s*x.insa sunt putin cam speriata pentru ca nu sunt pregatita si i-am tot zis sa'si gaseasc pe altcineva pentru ca stiu ca nu ii place sa mai astepte inca cativa ani. uneori am impresia ca toti baietii doar la asta se gandesc si doar la asta vor sa ajunga.si ma simt aiurea rau.acum e mai mult o moda pentru adolescenti. dar de multe ori se intampla ca dupa ce te ashaaa te paraseste pentru alta si nu am chef sa mi se intample si mie.si nu stiu ce sa fac...chiar nu stiu. el zicea ca e dispus sa ma astepte.dar.numai la asta se gandeste in ultimul timp.si nu stiu ce sa mai fac. vreun sfat? dau si fundita :d

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Atunci sa plece cu ideile lui si tu astepti pana te simti pregatita sa faci sex de la 18 ani in sus. Cand te simti ready atunci iti cauti un tip si dupa 2 saptamani sau 2 luni o poti face cu el.

| Andarock a răspuns:

---> Trebuie sa faci s** numai cand crezi tu ca este timpul, momentul si baiatul potrivit, mai repede nu are rost! happy
---> Normal ca el zice ca ''o sa te astepte pana vei vrea si tu'', dar asa zic toti baietii pana gasesc o fata cu care sa o faca! sad

---> Trebuie sa vorbesti cu el pe acesta tema si sa te gandesti foarte bine la decizia pe care vrei sa o iei! happy

---> Numai bine! puppy dog eyes

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Toti baietii se gandesc la asta daca sunt in relatia nepotrivita. Adica un baiat care te iubeste, te asteapta si tine cont mai mult de dorintele tale decat de moda. Daca te iubeste, nu te va parasi pentru asta, fiindca intelege ca esti prea mica, ca e imposibil sa fii pregatita la varsta asta, ca riscul de cancer de col e prea mare ca sa ti-l asumi. Daca nu te iubeste, te va parasi si daca faci si daca nu faci sex cu el. Un baiat nu ii cere fetei pe care o iubeste sa faca sex de la 16 ani, sau daca are aceasta proasta idee, intelege imediat ac ea nu este pregatita. El se gandeste numai la asta, fiindca nu se gandeste prea mult la tine.
E simplu: te iubeste, te asteapta. Nu te asteapta, n-ai pierdut absolut nimic.

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Crede-mă, dacă nu poţi scrie cuvântul "sex", atunci nu eşti pregătită. Ştiu că este o chestie simplă şi aparent imatură, însă faptul că eviţi termenul propriu-zis denotă reţinerea şi scepticismul tău faţă de actul în sine.
Nu toţi băieţii din ziua de astăzi se gândesc doar la sex. Esenţial este ca tu să îl găseşti pe acela care să ştie cum să te respecte, care să fie conştient de alegerile şi dorinţele tale, şi care să te iubească necondiţionat.
Dacă tu nu eşti pregătită să faci sex cu prietenul tău, atunci nu o face. Este de datoria lui să înţeleagă şi să accepte asta. Dacă nu o poate face, este pierderea lui. Nu renunţa la demnitatea ta doar pentru că asta fac majoritatea adolescenţilor din ziua de astăzi.
Ai tot timpul să înveţi cum stau lucrurile, să experimentezi, să cunoşti oameni noi, să te îndrăgosteşti, să iubeşti!

| cherrybomb a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat te asteapta pana esti pregatita.
si daca nu vrea sa te astepte sigur are un interes. majoritatea baietilor care vor neaparat sa faca sex cu o fata si nu vor sa o astepte si insita ff mult dp ce obtin ce voe o paraseste.
mai bine nu o face. oricum acum esti in dubii gandeste-te bine esti inca mica la 16 ani.

| 김남길 a răspuns:

Nu trebuie sa faci asta daca nu vrei tu acum, nu te sacrifica pentru el probabil ca nu merita daca va incepe sa te preseze. da poate sa gandeste la asta dar nu cred ca a venit si a zis nu o facem acum pa. Din cate am vazut el este gata sa astepte daca te iubeste cu adevarat va astepta.

| Jeanny22 a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu te lasi influentata de altii. Daca tu crezi ca nu esti pregatita, sa nu o faci. In plus, daca baiatul te-ar iubi cu adevarat, ar fi dispus sa astepte mai mult decat un an. Iti sugerez sa vorbesti cu el deschis, si sa-i spui sincer :"Ce fel de iubit esti tu, daca nu imi respecti decizia?" Comunicarea este totul intr-o relatie, de aceea trebuie neaparat sa vorbesti cu el.
Stii ca baietii se prind mai greu, si poate ca nu ti-a inteles sentimentele, sau nu te-a crezut atunci cand i-ai spus :"Nu, inca."
Sper sa-ti rezolvi problemele! Ai grija de tine! Mult noroc!
Jeanny22!

| AproapeDeInimaTa a răspuns:

Esti mica big grin
spune-i ca daca e dispus sa te astepte macar pana la 17 ani sau pana te simti tu pregatita bine daca nu sa isi gaseasca alta si sa te lase in pace... pentru asa baieti nu se merita
si eu am trecut prin asta dar eu i-am sp din start ca nu ma culc cu el, o s-o fac atunci cand o sa ma simt eu pregatita si cu persoana pe care o consider eu portivita nu cu primul care imi iese in cale... a incercat cam tot ce se putea incerca sa ma convinga mia sp si ca ma parareste si cand a vazut ca nu ii merge a renuntat la idee si a sp ca ma asteapta (acum sa vedem cat)
bafta kiss