| utilizatornou18 a întrebat:

Ajutor! De ce baietii scriu de dimineata pana seara cu o fata iar dupa un timp tot mai putin pana nimic?! Fara motiv! Il stiu pe un baiat din 2015 de la scoala era cu fratele meu intr-o clasa. O luna am scris enorm de mult, totul spontan de la sine fara vrajeala sau altceva ne-am potrivit ca doi gemeni gandim 100% la fel...la fiecare mesaj ne lua 10 min sa scriem asa texte lungi ne dadeam.Dar repet nimic de dragoste sau asa. Nu inteleg acum de ce ma ignora de o sapt. nu mi-a intrat pe mesaj dar e activ mereu. Accept ca poate nu mai vrea e ok e normal! L-am intrebat ce are, mi-a urat craciun fericit si-a cerut scuze ca nu prea scrie ca nu stie ce are si atat. Tot mai rar raspundea la 2zile isi cerea scuze iar acum deloc. Stiti ce e trist? Ca in inima fetelor se naste mereu o speranta si baietasii o spulbera. Ce parere aveti? Mentionez de el ca era super baiatul de 20 ani eu 18. Ce i-am facut ca niciodata nu l-am stresat ii raspundeam mereu cu un singur mesaj. Acum pana mea ma trateaza cu indiferenta si e naspasad

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Posibilitati sunt multe, poate chiar e ocupat, sau, poate se intampla cum am spus mai sus, a disparut aceea curiozitate si de aici si aceasta problema.
Stiu ca e "dureros" dar nu prea ai ce face, trebuie sa te conformezi.

46 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Il cicalea alta mai mult decat tine si ia starnit interesul. Cand discuti cu cineva si intarzie mult sa raspunda sau o face la cateva zile nu e interesat de tine si discuta cu alte persoane.

| utilizatornou18 explică (pentru mgtow):

Tu ai vrea sa fii cicalit?happy gen una ca disperata sa se bage intr-una in seama cu chestii inutile? Nu cred... da am înțeles asta cu nu e interesat. I-a trecut repedehappy mersi

| mgtow a răspuns (pentru utilizatornou18):

Norocul meu e ca femeile nici nu au curaj sa vorbeasca cu mine, imi simt frica de la distanta (ele prind teama fata de mine) probabil am o putere diabolica care le indeparteaza mai stii

| Adry05 a răspuns:

S-a plictisit de tine si si-o fi si gasit pe una de care-i place si vorbeste cu aia.

| utilizatornou18 explică (pentru Adry05):

Are tot dreptul dar nu înțeleg de ce sa fii asa și nici un răspuns sa nu dai...

| Adry05 a răspuns (pentru utilizatornou18):

Pentru ca e aiurea sa-i zici cuiva "nu mai vorbesc ca nu ma ma intereseaza de tine/ nu mai esti interesanta/ am gasit pe altcineva mai interesant" + ca pur si simplu se concentreaza pe vorbit cu acea persoana, nu mai tine cont de ceilalti.

| RAY a răspuns:

Ca vreti nunta,faceti pe asexuale si ca vreti asexuali,gay, baiatul ti a dat seama ca il vezi ca un catelus de care profiti la plictiseala asa ca ti a dat adio, bravo lui, bine ar fi daca asa ar fi toti baieti nu niste catei jalnici care isi pierd timpul cu toate asexualele, profitoarele care vorbesc cu tine din plictiseala, daca le vorbesti de sex ignor

| utilizatornou18 explică (pentru RAY):

Mai citește o data și apoi comentează. Mai bine tăceai ca nu ajuți cu nimic nici măcar n-ai înțeles nimic? Am vorbit NON-stop pentru ca l-am simpatizat nicidecum de plictisealawinking cu ce naiba sa profit de el inseama ca au profitat alții de tine dacă ai ajuns sa ai asa grave frustrărihappy îmi pare rău de tine sincer

| RAY a răspuns (pentru utilizatornou18):

Wow ce ai luat foc asa nu e revelionul inca, fii calma te cunosc mai bine ca oglinda ta

| utilizatornou18 explică (pentru RAY):

Asta cu "te cunosc mai bine ca oglinda ta" ar trebui sa ma sperie?happy nu ma cunosti cu nimic. Daca tu ai impresia ca de la niste intrebari sti cine sunt n-ai decat. Normal ca ma supar odata ce vorbesti asa. Nu mai generaliza... daca tot esti campionul zilei si raspunzi la toti fa-o intr-un placut.

| RAY a răspuns (pentru utilizatornou18):

Va cunosc eu bine de asta ne si intelegem asa bine, daca isi spun adevarul dai ignor

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca apare plictiseala!
Regula este valabila si la fete, nu doar la baieti.
Sau apare o alta fata care-l atrage si de care este mai interesat.

| utilizatornou18 explică (pentru Violleta2022):

Probabil nu exclud și asta...

| Andreeush a răspuns:

Probabil el nu avea aceleasi sentimente ca si tine sau probabil s-a plictisit.

| OldSoul a răspuns:

Apare plictiseala, si cam aia e tot.

La inceput, tu esti curioasa de el, el e curios de tine, si asa toata discutia se leaga si capata sens.
Dar in timp, aceasta curiozitate dispare, aflii mai multe despre persoana respectiva, si oarecum nu mai are un interes pentru tine, ei bine aici apar problemele.
In general, discutiile incep sa fie seci, desi tu zici ca nu-ti mai scrie, e foarte posibil sa ai si tu o vina, si anume ca nu ai ajutat la mentinere discutiei, daca i-ai raspuns doar la intrebari, fara sa initiezi si tu la randul tau, ei bine cam de acolo poate fi problema.

E normal, am patit si eu asta de curand.
Am ajuns sa cred ca nu prea ai ce face, mult tine si de persoanele in cauza.
Cu unele vorbesti ani fara sa dai de astfel de probleme, iar cu altele, in doua luni ai risipit toate subiectele, e aiurea, dar se mai intampla.

Acestea fiind spuse, ma amuza ceva la intrebarea ta, aceea "vrajeala", daca e sa o dau cu citat "Ca in inima fetelor se naste mereu o speranta si baietasii o spulbera.".
Bine, in inima fetelor se naste aceea speranta, dar te-ai intrebat vreodata daca nu cumva se intampla asta si in inima baietilor?
Nici voi nu sunteti perfecte, si voi ne dezamagiti de multe ori laughing

| utilizatornou18 explică (pentru OldSoul):

Adevarat și noi va dezamăgim! Uneori fără sa ne dam seama. Ti-as fi dat funda doar ca nu prea se potrivește partea cum ca eu nu as fi menținut discuția cum trebuie. Ba din contra la textele lui puteam doar sa scriu cât o pagina.și asa era de la început totul bine și frumos Dar nu înțeleg de ce sa rupi legătura fără motiv când este asa?! El este cel care ma caută de dimineața pana seara lui ii plăcea la nebunie cum arat. iar eu eram mereu disponibilă sa vorbesc cu el. E aiurea sti sunt confuza

| OldSoul a răspuns (pentru utilizatornou18):

Nu e nevoie de funda laughing Stai calmawinking

Noi nu va cunoastem, nu stim ce ati vorbit si asa mai departe, de asta e posibil sa nu se potriveasca unele parti.
Insa totusi, putem presupune, iar eu, stiu in general unde sunt problemele in astfel de situatii.

Cat despre celalalte intrebari, mai exact, despre asta "Dar nu înțeleg de ce sa rupi legătura fără motiv când este asa?! El este cel care ma caută de dimineața pana seara lui ii plăcea la nebunie cum arat."
Ai spus ceva interesant "El este cel care ma caută de dimineața pana seara" bine, dar tu il cautai pe el?
Cand o persoana te place, nu e suficient sa-i raspunzi, sa fii disponibila, trebuie sa mai preiei si initiativa, sa fie un echilibru.
Daca doar el a fost cel ce scria primul, ei bine, acolo e posibil sa fii fost problema, si-a dat seama ca e ceva in neregula, si a renuntat sa o mai scrie, pe ideea "Daca ma placea, ma cauta si ea".
Si aici, nu pot decat sa-i dau dreaptate.

| RAY a răspuns (pentru OldSoul):

Ce placere e vorba de plictiseala, fata vrea un catelus cu care sa vorbeasca atat

| OldSoul a răspuns (pentru RAY):

Lasa asta.
Ai idee cat mai merge daru la o nunta?

| RAY a răspuns (pentru OldSoul):

Depinde man ca ce mergi, ca simplu invitat 50 de euro

| OldSoul a răspuns (pentru RAY):

Ca prieten, dar ala tot un fel de invitat e.
Mersi de infomatie.

| RAY a răspuns (pentru OldSoul):

100 de euro man

| OldSoul a răspuns (pentru RAY):

Cam pe aici ma gandeam si eu.
Mno, tot ce sper, e sa aiba fete frumoase pe acolo rolling on the floor

| RAY a răspuns (pentru OldSoul):

Sa il jelim pe prietenul tau, isi pune capat libertati

| OldSoul a răspuns (pentru RAY):

Si-a pus capat de cand e cu respectiva.
Daca nu-l intrebam la misto cand face nunta, nici ca aflam pana-n saptamana aia rolling on the floor

| RAY a răspuns (pentru OldSoul):

crying deja il manipuleaza la maxim

| utilizatornou18 explică (pentru OldSoul):

Iti Multumesc ca incerci sa Ma ajuti. Vad intr-adevar ca te pricepi si ai habar despre ce virbesti. Dar nu era asa il cautam si eu crede-ma ca reciproc totul venea de la sine ne-am simpatizat la fel de mult mi-a zis de 100x ca ii face placere sa viebeasca cu mine! Ca vede ca sunt o Persoana speciala ca nu-s ca altele. Dupa cum vorbesc cum gandesc a apreciat asta la mine. Ma complimenta ce sa mai zic? Nu am exagerat cu nimic ne povesteam tot ce facem si din trecut niste lucruri a avut incredere in mine sa-mi zica multe. uite poate ca baiat intelegi asa comportament. Scria tot a doua zi un Text lung si isi cerea scuze mereu! Mereu ca a adormit ca s-a simtit rau, ca i s-a stricat telefonul si tot asa. De ce?! Deci nu Ma lasa complet balta venea si isi cerea scuze mereu. Acum nu intra pe mesaj in care intreb ce are si ca nu-s alta sa scriu de doua ori daca Ma ignora la prima data. Este un baiat cautat dar nu unul care umbla cu vrajeala. El mi-a zis mereu ca e bucuros ca are mereu ce vorbi cu mine. A pai am zis ca accept poate omul s-a plictisit are pe cineva nu stiu dat accept si nu ii dau alt mesaj nu il sun. Il las doar ca as fi vrut sa stiu de ce nu imi da raspuns odata ce n-am facut nimic! Nici n-am apucat sa ne intalnim...

| utilizatornou18 explică (pentru RAY):

Am cu cine vorbi pe Facebook sunt o 1000x de catelusi dar din aia toti apreciam doar unul si anume pe elhappy ca tot n-ai inteles?

| RAY a răspuns (pentru utilizatornou18):

Ce romantic fata, dar vorbeati la distanta

| utilizatornou18 explică (pentru RAY):

Nu chiar sta la 30km și voia sa ne întâlnim maiales ca are liber mai multe săptămâni. dar asta e tu dacă tratezi asa sa nu te aștepți ca altul sa îți vb frumos

| utilizatornou18 explică (pentru OldSoul):

Multumesc pentru timpul acordat și înțelegere! Accept situația are tot dreptul și este in regula! Oricum repet pari o persoana cu experiența și de treaba! Te pup seara faina!

| RAY a răspuns (pentru utilizatornou18):

Dar din pacate numai se va intampla asta, dramatic

| OldSoul a răspuns (pentru utilizatornou18):

Ma bucur ca te-am putut "ajuta".
Seara placuta si un an nou frumos! Fara seen laughing

| utilizatornou18 explică (pentru OldSoul):

Multumesc la fel! va fi invers. Anul asta dau eu seen la toti care meritahappy!

| utilizatornou18 explică (pentru RAY):

Taci dracul ca iti dai prea multa importanta. Cersesti intr-una atentie. Chiar n-ai pe niemni de sarbatori te-ai descris mai sus. Tu esti cutu scriu cu tine de plictiseala?

| RAY a răspuns (pentru utilizatornou18):

Eu cred ca esti baiat, poveste intre poponari

| OldSoul a răspuns (pentru utilizatornou18):

Sunt curios cum ii vei diferentia pe cai care merita si cei care nu merita...
Cine stie, poate e o lume mai mica decat credem si imi vei da seen si mierolling on the floor

| utilizatornou18 explică (pentru RAY):

Poate sunt baiat iar tu poponarul cersesti dialaoghappy

| utilizatornou18 explică (pentru OldSoul):

? omule esti prea funny!

| OldSoul a răspuns (pentru utilizatornou18):

Posibilitati sunt multe, poate chiar e ocupat, sau, poate se intampla cum am spus mai sus, a disparut aceea curiozitate si de aici si aceasta problema.
Stiu ca e "dureros" dar nu prea ai ce face, trebuie sa te conformezi.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

A inceput sa vorbeasca cu altcineva.

| Endoryus a răspuns:

S-a plictisit de tine. Cauta si tu pe altul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur are ceva mai bun de facut decât sa stea non-stop sa-ti scrie tie.

| Marin321 a răspuns:

E aiurea ca in inima fetelor se naste o speranta? Serios?

Pai de ce nu ii spui? Du-te si spune-i simplu, nu ai ce sa pierzi.

| utilizatornou18 explică (pentru Marin321):

Da Marian serios o fata te apreciază vede numai perfectul in tine trece tot cu vederea îți oferă toată atenția ei iar când băiatul este grijuliu si te tratează mai mult decât frumos se naște o speranța... apoi rupe legătura fără sa zică de ce. Nu-i ok, am zis ca accept...dar voiam sa aud opiniile băieților de ce fac asa