| kmergtkmlert a întrebat:

Ajutor, nu stiu ce sa fac. Am un coleg la scoala care se baga mereu in seama cu mine si ma tachineaza. Azi ma intorceam acasa si am mers pe o scurtatura mai putin populata pentru ca ma grabeam, iar acolo am dat de el si de inca 2 baieti, prieteni cu el. Am inceput sa ma sperii cand i-am vazut acolo si am vrut sa ma intorc, dar unul din ei m-a prins de mana, m-a lovit ca sa nu mai pot fugi apoi m-au pus in genunchi, m-au inghesuit si au inceput sa ma pipaie peste tot. Dupa am inceput sa tip si simteam ca imi sarea inima din piept dupa care a trecut un om pe acolo iar ei s-au speriat si au fugit. Eu am fugit repede acasa si m-am incuiat in camera mea, nu am spus nimanui. Ce sa fac sa imi revin? Mi-e frica sa ma duc la scoala maine si mi-e rusine si frica sa vorbesc despre asta! Am 15 ani

3 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Ce nesimtiti! Clar nu trebuie sa te inchizi in camera si sa taci! Ia atitudine! Vorbeste cu parintii tai. Vorbeste cu profesorii. Nu are de ce sa iti fie rusine sau frica! Lor sa le fie rusine ca actioneaza ca niste animale! Daca vorbesti cu profesorii or sa le cheme parintii la scoala si o sa ii faca de ras. Zic ca or sa se invete minte.

| Fatamuntilor a răspuns:

Rau faci ca taci.De cele mai multe ori victemele agresiunilor asa fac!
Vorbeste cu parintiii tai, si mergeti la scoala si luati legatura cu dirigintele clasei, apoi cu baietii respectivi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reclamatie la politie, astia sunt viitori violatori, care odata iesiti dupa gratii pot recidiva. Sau in sensul amuzant, esti o tipa tare draguta laughing.