| AlexBlack13 a întrebat:

Salut TPU! Sunt in clasa a 8-a si imi place tare mult de o fata de la scoala, dar nu stiu cum s-o abordez. Si ea este tot a 8-a dar nu suntem in aceeasi clasa. La scoala in timpul pauzelor, iese rar din clasa. Ea ma cunoaste putin pentru ca in scoala primara eram in aceeasi clasa, insa eu m-am schimbat mult de atunci. Acum sunt un rebel, misterios, emo si cred ca si ea m-ar place pe mine daca m-ar cunoaste mai bine. Cum as putea sa o abordez fara sa para jenant?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca-n 2 luni aveti examenul cel mai important din viata voastra, este recomandat sa mai amani un pic placutul si abordatul fetei, pana dupa examenul de evaluarea nationala, fiindca amandoi aveti nevoie sa va focusati masiv si total pe invatat, sa nu fiti distrasi si nici sa pierdeti timp aiurea.

Apoi o sa ai 3 luni de vacanta, in care poti sa exersezi sa o agati, cu respect si politete.

| dullcat a răspuns:

Buna.Poti merge la ea, cand o zaresti pe hol (sa te duci direct in clasa ar fi un pic exagerat, neplacut prin factorul surpriza, mai ales ca ar auzi si ceilalti colegi absolut toata discutia), sa o intrebi daca te recunoaste, fiind colegi din clasele mici. Daca da, atunci numai bine este super usor sa vorbiti diverse, iar daca nu, aminteste-i tu. Dupa cateva intrebari, propune-i sa iesiti la o cafea sau o prajitura.Vezi si tu cum decurge interactiunea, daca ar fi nevoie sa mai vorbiti initial pana cand o inviti undeva sau e ok de la inceput.Iar in locul tau nu m-as baza pe etichetele cu care te indentifici, adica un bad boy emo.A cam trecut moda emo.laughing In prezent, ce exista se numeste altfel.Bafta!

| Hyperion7 a răspuns:

O inviți la o plimbare și vorbești cu ea,o asculți,nici nu trebuie sa o face pe-a îndrăgostitul cu ea,las-o și pe ea să simtă cevabig grin
Iar când va fi pregătită, îți va mărturisi, dar până atunci invit-o ca amic la o plimbare, fii gentelman cu ea, ajut-o când are nevoie și va fi a tawinking