| Onofrei_Gabi_Si_Deny_1979 a întrebat:

Ajutor TPU!
Sunt in clasa a 6-a, si am dat primul meu test la geometrie.
Mi-au venit rezultatele..Am luat 2, 75
(3).
Nu le-am zis parintilor si nici nu le zic prea curand.
Uit sa mentionez ca anul trecut (cls. 5) am avut doar note de 5.
In fine...
Acum 2 saptamani am vorbit cu mama si am intrebat-o daca pot sa fac pregatire la matematica.
Si a zis:
-Nu faci pregatire la matematica in clasa a 6-a.
Am vorbit azi,cand am vazut nota in test, cu o colega.
Despre...Pregatire.
Unde merge ea si inca un coleg, e 25 de lei ora.
De 2 ori pe saptamana...
M-am hotarat ca ma duc fara sa ii spun mamei.
De la 13:00 la 14:00...
INTREBARE:
-Unde sa ii zic mamei ca ma duc?

2 răspunsuri:
| Ara997 a răspuns:

La o colega sa lucrati la mate.
dar trebuie sa stii sigur ca acel profesor este serios.
nu--i bine sa-i spui profesorului ca nu stiu par5intii de pregatire ca va face treaba de mantuiala
nu-i bine ca mintzi, nici nu sti cu se afla.

| iStefanK a răspuns:

Eu spun sa fii sincera cu mama ta si sa-i spui ca nu te pricepi la mate si ca ai nevoie de meditatii. Daca nu vrea, atunci sa nu se intrebe de ce ai note mici.