| RamonaPgstai a întrebat:

Ajutorrr
am gasit o poza pe facebook, titlul pozei era de genu "cum poti sparge o parola de facebook", mda si eu de curioasa ce sunt, rusine mie ..am incercat si am apasat CTRL ALT, tot ce scria pe poza..si butoanele cu numere, de sus si din dreapta tastaturii nu-mi mai merg deloc..nu stiu cum si ce sa fac. putin ajutor. daca stiti cum, mi-ar fi de mare folos big grin

multumesc

16 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Salut!
Cred că ai blocat tastele de la Accesibility Options.
Ce Windows foloseşti? PC-ul are de asemenea și o tastatură virtuală (click dreapta pe bara de jos numită și taskbar) -> Toolbars -> tablet pc input.

| RamonaPgstai explică (pentru DDCC):

Windows xp.n-am gasit unde mi-ai spus tu

altundeva? straight face

| DDCC a răspuns (pentru RamonaPgstai):

De ai avea link de la poză să văd ce treabă are.
1. Debifezi toate trei -> http://youtu.be/v3EKjEiHeVA
2. START>Printers and other Hardware>Keyboard>click pe Default
3. Foloseşte System Restore -> http://youtu.be/upbpNDYYlV8?t=1m22s (Restore my computer to an earlier time) și vezi dacă ai vreo dată recentă unde poți aplica restaurarea.
4. Tu sigur doar ai folosit nişte combinaţii de taste şi nu ai instalat nimic suspect?

| RamonaPgstai explică (pentru DDCC):

Https://www.facebook.com/....../photo.php ca o poti vedea
am apasat toate alea. :|
doar numerele 5 si 6 imi merg de sus, din partea dreapta nu.
am facut ce era in primul videoclip, dupa n-au mers deloc butoanele si le-am debifat si am dat ok, si tot nu merg, doar 5 si 6 :O

| RamonaPgstai explică (pentru RamonaPgstai):

Am windows xp professional big grin

| DDCC a răspuns (pentru RamonaPgstai):

Imaginea pe care mi-ai dat-o tu https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/......3671_n.jpg
După cum văd ai folosit consola, însă nu îmi apare niciun link fiindcă linkul e separat de poză.
Scrie ce ai copiat exact în consolă.
Fă o scanare cu privacykeyboard și malwarebytes, vezi dacă îţi detectează ceva fiindcă nu știu exact ce cod ai folosit în Consolă, doar dacă scrii care.
big grin

| RamonaPgstai explică (pentru DDCC):

Adica? nu-nteleg? in ce consola?

| DDCC a răspuns (pentru RamonaPgstai):

Scuze, am scris astea în grabă.
Deci, ce mi-ai dat tu a fost imaginea http://goo.gl/010En Acolo zice că să copiezi un cod (linkul din descriere), însă nu văd niciun cod.
Consola? Apasă tasta F12, se deschide o fereastră și dă click pe Console. Acolo ai copiat tu ceva. E te întrebam CE anume. Ce videoclip? Doar poza apare.

Până dai un reply (răspuns) descarcă PrivacyKeyboard de aici http://download.cnet.com/PrivacyKeyboard/3000-8022_4-10906849.html și fă o scanare cu el, vezi dacă îți detectează ceva. Apoi, dezinstalezi programul.
Sau, ce nu ai înțeles de aici?
:)

| RamonaPgstai explică (pentru DDCC):

Deci, poza aia era pe facebook, a pus-o cineva, asa si eu din curiozitate am facut ce scrie pe poza, si cred ca prin asta, am facut ceva la tastatura si nu-mi mai merg numerele, dupa cum am zis. straight face

| RamonaPgstai explică (pentru RamonaPgstai):

Apas F12 si nu se deschide nimic.
si inca ceva, nu pot downloada privacy keyboard.

| DDCC a răspuns (pentru RamonaPgstai):

Privacy keboard -> http://www.softpedia.com/dyn-postdownload.php?p=5743&t=0&i=1
Tasta F12 e pentru Chrome. Ori ai alt browser (firefox tastele CTRL + SHIFT + K).
Fă o scanare cu ăsta şi cu Malwarebytes www.ninite.com/malwarebytes/ și vezi ce detectează iar dacă nu merge lasă-mi ID-ul de Yahoo Messenger aici sau pe privat.
:)

| RamonaPgstai explică (pentru DDCC):

Asa imi apare cand instalez malwarebytes
http://prntscr.com/1ancx1

| RamonaPgstai explică (pentru RamonaPgstai):

Aa da, am scanat pc-ul cu alt program mai exact asta, il am de mai demult Malwarebytes Anti-Malware
si nu mi-a detectat nimic. big grin

| DDCC a răspuns (pentru RamonaPgstai):

Lasă un ID aici sau în privat că presimt că faci cu capul după 7 zile în care nu ai rezolvat nimic, de când ai postat întrebarea.
Nu de alta, dar să nu abuzez de răbdarea ta, ok?
O să mai încerc alte chestii.
happy

| RamonaPgstai explică (pentru DDCC):

Ramona_aurora97 big grin

| RamonaPgstai explică (pentru RamonaPgstai):

Cu r mic laughing