| piti1222 a întrebat:

Ajutorrr!
deci mie imi place de un baiat de un an,suntem in aceiasi clasa.el m-a intrebat ca de ce baiat imi place ca sa ii zic ca ma roaga, ca dupa imi zice el si de ce fata ii place, eu am zis zi tu el sa zic eu si tot asa....pana la urma el mi-a zis ca ii place de o fata din clasa dar eu credeam ca ii place de alta.eu ziua urmatoare i-am spus ca imi place de el, el a zis ca nu s-ar fi gandit ca el ma vede ca o prietena foarte buna si credeaa ca si eu il consider la fel.dar el nu vorbeste cu fata aia nmc dar cu mine da ma suna in pauza ma gadila ma ciufuleste..etc
deci ii place sau nu de mine?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ii place (si) de tine, dar inca nu este capabil sa-ti spuna si nici sa te invite la un suc.

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Ai fi vrut sa-ti spuna direct ca te place?
Baiatul probabil ca a auzit vreun jvon cum ca "l-ai placea" asa ca te-a intrebat ca sa fie sigur.

In fine, nu cred ca a venit cu un "plan" atat de complicat.

Incearca sa lamuresti cateva lucruri cu el. Una este iubita si alta este prietena foarte buna.

Daca nu mai face lucruri de genul si cu celelalte fete atunci te simpatizeaza. Eu unul cred ca te vede mai mult decat o "prietena foarte buna" dar ii este rusine sa recunoasca sau pur si simplu nu isi da seama de diferenta dintre sentimente.

Lui ii place de o fata anume dar nici macar nu face vreun pas? Sta tot cu tine? Ce poti sa deduci din asta?

A vazut ca ii permiti anumite lucruri *ca il placi * asa ca s-a decis sa ramana cu tine intrucat esti "o prada usoara".

Da, te place. Nu este normal sa faci astfel de lucruri cu toate fetele pe care nu le simpatizezi deloc.

Eu unul cred ca s-a decis sa ramana cu tine, acum vezi si tu ce vrea cu adevarat.

Daca mai continua cu acest comportamtent atunci explica-i ca sunteti doar citez "prieteni foarte buni" asa ca trebuie sa va comportati ca atare.

Daca simte ceva pentru tine atunci o sa aleaga. Tu sau colega respectiva.
*Nu il pune sa aleaga.Isi da seama singur de asta.*
Da-i un timp si vezi cum se comporta. In momentul de fata cred ca inca "proceseaza" unele informatii.

Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mmm, din comportamentul sau, se pare k pe tine te place, dar daca el zice ca te considera doar prietena, atunci spune-i sa se comporte asa, adica sa fie mai la locul sau, asa isi va da seama ca tu ai luat in serios ce ti-a zis. Si fii mai indiferenta cu el, nu rade la toate glumele lui, fii serioasa cu el si va observa schimbarea. Te va intreba ce se intampla iar tu sa ii spui ca incerci sa nu alimentezi mai mult ceea placerea pe care o simti fata de el, si ca il rogi si pe el sa "stea cuminte". Daca intr-adevar te place fii sigura ca daca vei proceda asa iti va spune si iti va demonstra. Succes!