| SOFEI a întrebat:

Alcoolul te ajuta sa scapi de stres?

14 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nu alcoolul este solutia...
Capeti dependenta si de la alcool pleaca multe nebunii.
Asa ca, incearca un ceai calmant
O zi frumoasa sa aihappy

| SOFEI explică (pentru caramela):

Nu e vorba de asta. Vroiam doar asa sa stiu.

| AnnY98 a răspuns:

NU!
Alcoolul te face sa uiti de stres pentru moment, dar dupa ce o sa-ti amintesti o sa fi la fel de stresat, poate chiar mult ai mult.

| AtateaConditii a răspuns:

Doar in momentul in care bei, dupa c ete trezesti si mai stresat vei fii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, ma ajuta sa ma relaxez pe moment si atat

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Te "ajută" să te faci de râs.

| zurick a răspuns:

Alcoolul îți oferă doar iluzia că ai scăpat de stres.

| vocea a răspuns:

Pai ca sa fiu scurt si clar nu te ajuta, iti da doar senzatia ca scapi de stres si poti uita mai usor, dar multi oamenii apeleaza la foalte multe lucruri pentru a uita, unii fumeaza, altii insi farsa supararea scriind poeziiii, altii, facand mult sport, altii drogandu-se, unii ascultand melodii triste, iar altii ducandu-se la biserica, dar stai linistit vei sacapa de stres si fara alcool e doar o chestie pe moment si iti garantez ca vei trce peste

| SOFEI explică (pentru vocea):

Nu sunt stresat. Doar am intrebat.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar pentru cei care beau pana pute pamantul sub ei, pentru cineva "normal" nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scapi de stres, dar scapi si de bani, sanatate si un miros cat de cat in regula.

| ShadoWCrist a răspuns:

Ce gluma buna...hahaha! Inveti baiatu' la prostii.

| SOFEI explică:

De aia razi asa.