| Loredanachirița6 a întrebat:

 Alege un răspuns câştigător

Eu si baiatul de care mi-a placut nu mai vorbim de 1 an de zile din cauza ca ne-am certat. Ne vedem zilnic la scoala dar nu ne vorbim. I-am dat block pe toate retelele de socializare. Recent, unul din prietenii lui cei mai buni mi-a cerut follow pe Instagram. Ce ar putea insemna? De ce ar face asta daca eu sunt certata cu el? Tin sa mentionez ca nu am fost intr-o relatie cu el. Eram doar prieteni.

2 răspunsuri:
| Crescent a răspuns:

Eu una nu cred ca baiatul cu care te-ai certat l-a pus sa o faca. De obicei, baietii nu se comporta asa.
Poate ca ti-a dat follow doar asa, random. Sau poate ca te place si vrea sa vorbeasca cu tine.

| Dekle a răspuns:

Salut! Ai menționat că ai fost doar o prietena cu băiatul cu care te ai certat, că nu ai avut o relație cu el, dar totuși v ați certat... mie nu mi se pare ceva dubios că prietenul lui cel mai bun ți a dat follow, daca nu și o arătat clar interesul față de tine de ce sa crezi altceva? Și daca chiar te ar placea crezi că nu ar avea dreptul să ți ceara prietenia pe rețele de socializare doar pentru că este prietenul fostului tau prieten?winking