| Anonim693748285916472 a întrebat:

Am 1,44 sau 1, 45 la 12 ani si 6 luni, 33 kg
Este normal?
Sunt prea scund? sau prea slab? Prea gras?
Spuneti-mi si mie va rog

Răspuns Câştigător
| GalwayGirl a răspuns:

Buna!
Crede-ma esti perfect normal!
NU-ti trebuie parerea celorlalti, invata sa te pretuiesti singur.
Fiecare organism difera de la persoana la persoana, fiecare creste diferit.
La varsta ta esti nuumai bine cum ...ai o inaltime si greutate buna (la fel am fost si eu, poate chiar un pic mai scunda si mai slaba ).
Trebuie sa ai rabdare pentru ca, aceasta este perioada in care corpul tau se dezvolta.

Nu trebuie sa iei in considerare toate rautatile!

Oricine la varsta ta isi pune astfel de intrebari.Este perioada cand te apropii din ce in ce mai mult spre adolescenta. Vrei sa afli lucruri despre copul tau, este ceva normal.
Nu ti face griji daca, esti genul care creste mai greu.
Acum depinde si de genele parintilor tai.

P.S. Fii multumit cu cine esti, poate nu vrei sa crezi asta dar esti destul de norocos! Esti sanatos, fericit si i si o familie!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti mult prea slab Ar trebui sa ai 40 si ceva de kg...Esti si cam scund, dar nu conteaza, pentru ca baietii se maturizeaza mai tarziu ca fetele, ai sa cresti nu-ti fa griji