| SoSEleso a întrebat:

Am 1,75 in inaltime si 69 de kg,mda sa zicem ca am talia unui fotomodel,insa sunt slaba, cei din familie imi zic ca trebuie sa ma mai ingras macar cu 5 kg mai mult,insa eu nu-s dintr-o familie wow bogata ca sa-mi permit alte alimente pentru a ma ingrasa,stiu ca e o intrebare tampita, alte fete ar intreba cum sa slabeasca nu cum sa se ingrase..revenim,mie nu-mi place grasimea,ma apuca raul numai cand o vad,nici cartea de vita sau pui,mai ales sa mai aiba si pielita aia,nu stiu,uneori nu am pofta de mancare,daca mananc odata in zi,eu vreau doar sa ma ingras,dar fara sa mananc carne de vita sau pui, fie ea fiarta sau prajita

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Exista si legume care ingrasa dar farte putin - cartoful, fasolea, lintea, nautul.
Ai mai putea consuma seminte, uleiuri in salate, avocado, banane, lactate - unt, smantana grasa, lapte gras. Ouale mai ingrasa, bauturile acidulate, sarea, carbohidratii ( paste, orez ). Painea alba ingrasa. Se depune grasime pe solduri daca maananci cu putin timp inainte de a te culca. Nu fa mult sport. Si cam asta iti pot spune... chestia cu lipsa sportului nu prea as recomanda-o eu dar... na pana la urma asa raman kilogramele acumulate acolo unde sunt. Sper ca am ajutat

5 răspunsuri:
| bbyyyyyyyy a răspuns:

De ce vrei sa te ingrasi? uite am fost intr-un fel in situatia ta. eu ma vedeam bine dar toti imi ziceau ca sunt prea slaba si sa ma ingras, asa ca am inceput sa mananc dar nu s-a depus nimic pe mine, cred ca tine de metabolism. Apoi m-am uitat in jur la prietenele mele care se plang ca au celulita sau ca au burta si ca le e rusine sa mearga la strand sau sa se afiseze, si m-am gandit ce norocoasa sunt eu ca nu sunt grasa. fii tu insuti nu ii asculta pe ceilalti! daca tie iti place cum arati si esti multumita, restul putin conteaza

| Nu a răspuns:

Ai 1,75 si 70 de kg si ai talie de fotomodel? Zici ca esti slaba?
Eu zic sa va luati toti niste ochelari.

| SoSEleso explică (pentru Nu):

64 de kg, scuze si da, de la greutatea oaselor

| Nu a răspuns (pentru SoSEleso):

E o treaba... parerea mea: atata timp cat esti sanatoasa, arati bine si te simti bine in pielea ta, nu te uita in gura altora.

| Dayuuum a răspuns:

Normal ar trebui sa ai 65 nu 69 -.- deci esti peste greutatea normala, cum poti spune ca esti slaba?