| MihneaAndrei a întrebat:

Am 1.80 la 14 ani.Ce sport m-ar ajuta sa mai cresc? (nu am mai crescut de 1an).Am prieteni care la vârsta mea au 1.86 sau 1.87 și as vrea sa ajung și eu la aceasta inaltime. Ce sport îmi recomandați??

4 răspunsuri:
| Zedge a răspuns:

Sporturi care ajuta la cresterea in inaltime sunt: basket, volei, inot, dar nu stiu de ce vrei neaparat sa ma cresti sunt multi oameni care la 40 de ani nu au 1, 80, parerea mea e ca esti destul de inalt pentru 14 ani, bine eu eram putin mai inalt dar depinde de genetic, acum am 24 de ani si am 1, 90.

| OfataOricare a răspuns:

Eu am colegi de clasa de 1.50 si cel mai inalt are 1.75. Adu ceva baieti de la tine si pe aici, poate ii motiveaza pe astia de la mine sa se inalte.

| ScarRz a răspuns:

Innotul, basketul

| Bdjdjdjsbskwnsks a răspuns:

Din ce știu eu bascket și volei sunt recomandate pentru a te inalta. Sa nu te îngrijoreze faptul ca nu ai crescut de un an. Eu în clasa a 8-a aveam 1, 75 și nu am crescut cam 2-3 ani iar după m-am mai înălțat pana la 1 80 fără sa fac vreun sport. Pana la 18 ani te dezvolti. succes