| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si am sanii cum sa zic potriviti. sunt un pic mai grasuta. port bustiera de la 12 ani si toate prietenele mele poarta sutien si ma simt un pic cam naspa. si as vrea sa port si eu dar mama tot zice stiti voi, si nu stiu ce sa fac as vrea sa port si eu.

4 răspunsuri:
| oareux a răspuns:

Eu am 14 ani jumate si am sanii mai micuti, dar iti zic sincer, bustiera nu prea am purtat si sutien poart doar cand e NEAPARAT nevoie, nu imi place sa port sutien, pe langa asta, imi distrug sanii (sa zic asa)... o sa iti creasca mai frumosi daca nu porti. Sfatul meubig grin

ahh.sh ink ceva. Tinctura de marar e foarte buna pentru cresterea frumoasa a sanilor big grin, o gasesti la Farmacietongue

sper ca te-am ajutatblushing

| JustMusic a răspuns:

Si eu sunt mai plinuta am, am inceout cu bustiera dar naspa rau cum zici tu dar i-am zis ca vreau sa sa incerc si adevarul e ca e mai bine cu sutien si cum te simti si cum arati zii mamei tale sa cumpere unu ca numoare si sa vezi cu ce iti sta mai bine in sensul ce te avantajeaza

| amage a răspuns:

Nuu! Doamne fereste! Nu face prostia de a purta sutien de la varsta asta. Iti vei strica sanii si nu e bine. Crede-ma ca daca nu porti o sa ai sani frumosi, nu te lua dupa niste copile care nu gandesc, fii tu mai desteapta si nu purta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum adica nu purta?raised eyebrows Normal ca ar trebui sa poarte pentru ai da o forma mai frumoasa! Normal ca nu cresc intr-un mod nefavorabil daca porti sutienrolling eyes...Crede-ma fetele TREBUIE sa foloseasca sutien din 3 motive simple
1. Sa arate mai frumos, estetic
2. Fetele cu sanii foarte mari, nu trebuie sa arate ca o femeie dupa ce a alaptat, cu sanii lasati
3. Multi baieti trag de bluzele fetelor pentru a "trage cu ochiul". Ce vrei sa faca atunci?raised eyebrows(BTW, uite un ex pe care il poti da mamei talethinking si sa spui ca ti se intampla la fel)