| Mariana2194 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati. Am 12 ani si nu stiu, as dori sa port bustiera sau sutien.Am sanii destul de marisori.Voi ce p arere aveti despre asta, ce ziceti cam de la cati ani se poarta si daca nu face sutienul vreun rau.La ora de sport port bustiera si atunci cand se vede naspa la o bluza.
Voi ce sfat imi dati? Si mama nu ma lasa,zice ca daca imi strang sanii de pe acum cu bustiera, o sa mi se lase si o sa arate rau
. Vreun sfat?

3 răspunsuri:
| JustaLittle a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa porti sutien/bustiera daca fara te simti naspa. Adica, daca tu vrei sa alergi 2 metrii si-ti sar sanii de colo-colo laughing ar cam trebui sa porti.Nu este adevarata faza cu lasatul sanilor daca porti bustiera, sutien.
Eu am 15 ani acum si cred ca port sutien/bustiera de vreo 3 ani - pur si simplu na ma simt comod in public fara. Acasa prefer sa nu port ca sa nu ma incomodeze

| Cristina13579 a răspuns:

Eu cred că ar trebui să porți. Eu port de la 13 ani, și înainte să port bustieră/sutien mă incomoda mai ales la sport faptul că nu aveam.
Și faza că se lasă sânii nu cred că este reală.

| SelenatorNo1 a răspuns:

Eu port de la 11 ani. Port doar bustiere. Câteodată din alea subțiri și câteodată dîn alea cu bureți. Te simți mai comod cu. Eu când am început sa port ma simțeam speciala fiindcă trecusem și eu la statutul de domnișoară. Deci poarta fără grija. Pupici!