| SuntEuIar a întrebat:

Am 14 ani, anul asta dau exmanul pentru a intra la un liceu. Nu prea ma "fascineaza" scoala si sunt de parere ca unele materii sunt doar de umplutura si ca nu ma vor ajuta cu absolut nimic in viata. Dupa ce dau exmanul ma gandesc sa incep sa ma "auto educ" si sa imi incep un " mini bussines online " asa pentru mine. Sunt constient ca acum nu stiu nimic si ca v a trebuii sa invat. Prin ce ma refer la " bussines online " crypto, stocks, dropshiping etc. Credeti ca este o idee buna?

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Felicitari pentru idee. Da, din pacate multe materii sunt degeaba dar asa o sa fie si la facultate si cam peste tot vor fi lucruri de genul, unele te vor ajuta, altele nu. Incerca sa iei lucrurile bune din orice faci ca sa iesi in castig.

| SuntEuIar explică (pentru Aasdfghj):

Da dar din moment ce sistemul educational se bazeaza pe acele lucruri inutile si te evalueaza din acelea. In general am inteles ce ai vrut sa zici si apreciez.

| sierra1 a răspuns:

~Am 14 ani..imi incep un " mini bussines online " ..crypto, stocks..Credeti ca este o idee buna?~

după ce intri la liceu, chiar dacă nu ești fascinat te școală, mai invață un an-doi și apoi vezi cum e cu crypto stocks, ok?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Foarte bună.