| babykaramela a întrebat:

Am 14 ani si sunt in clasa a 8-a la o scoala la care sunt tigani si in fiecare seara stau "prietenii" lor in fata portii si ii asteapta. Mi-e frica de ei pentru ca odata o fata din grup de la ei mi-a pus piedica fara nici un motiv, nu i-am zis nimic si nici nu m-am uitat macar la ea.Nu stiu ce sa fac pentru ca nu vreau sa le spun parintilor pentru ca nu vreau sa ii implic mai ales ca in cartier cu mine e o strada plina de tigani, majoritatea la scoala cu mine.In curand se intuneca si noaptea e pustie strada de la scoala, stau numai tigani. Vreau un sfat cu ce as putea face sau as vrea sa stiu daca ati patit asa ceva si ce ati facut.Credeti ca e din cauza ca port ochelari sau pentru ca nu ma imbrac mai normal, adica fara blugi rupti sau bluze transparente?

2 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Tiganii sunt tari in gura pana ii pui la respect ...nu fi slaba si actioneaza!
roaga si tu niste prieteni sa se,, ocupe,, putin de ei
si sa vezi pe urma daca iti mai pune cineva piedica...

Răspuns utilizator avertizat