| bubblesinthebottle a întrebat:

Am 15 ani 43 de kilograme iar la inaltime am 1.64
sunt anorexica?

Răspuns Câştigător
| ILoveTacos a răspuns:

Esti putin prea slaba, nu anorexica.Anorexia este o boala, o afectiune psihica.

Daca tu ai impresia ca esti brasa, ca trebuie sa slabesti in continuu si nu mananci pentru ca vrei sa fi tot mai slaba, atunci probabil suferi de anorexie.

Eu cred totusi ca doar esti putin prea slaba pentru inaltimea si varsta ta.Incearca o dieta mai echilibrata si vezi daca exista posibilitatea sa ai probleme de asimilare a nutrientilor din mancare.

In comparative, eu am aceeasi varsta si aceeasi inaltime, 51.7 kilograme si ma incadrez perfect in graficul general facut pentru a vedea cam ce inaltime si ce greutate trebuie sa ai in functie de varsta si sex.

Sper ca te-am ajutat happy

7 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Bună
Da, esti anorexică.

| Axys a răspuns:

Buna nu esti anorexica esti bine nu stiu de unde tia enit in cap acuma esti sabuta ai timp sa te ingrasi eu la 15 ani am avut 39 de kilograme nu e o problema happy fi mltumit asa cum esti e bine ca nu ai probleme de sanate asta e important

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Johnny Wilde ti-a raspuns cel mai bine, celelalte raspunsuri sunt aiurea.

| CosminC86 a răspuns:

Cum sa ai la 15 ani si 1.65 greutatea de 43 de kilograme? happy Mie cel putin mi se pare foarte putin. Am facut un calcul dupa formula lui Lorentz si greutatea ta ideala este 57kg.

| motan444 a răspuns:

Esti bine fii calma sunt mult mai slabe ca tine si inca est mica ai tim sa te dezvolti tongue

| JohnnyWylde a răspuns:

In concluzie trebuie sa mai pui pe tine in jur de 8 kg. Norocul tau ca se apropie craciunul si stii tu, mancare de sarbatori, sarmalute, fripturica, deci poti recupera.

| Miruna176 a răspuns:

Nu esti anorexica, dar am trebui sa mai pui niste kg pe tine