| rich a întrebat:

Am 16 ani ai am prea mult par pe corp... picioare mai mult, maini, spate, burta, si pe fata...stiti din ce cauza?

18 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Stay linistit.winkingNu este ceva grav. Unor oameni le creste parul mai repede altora mai greu.happy

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Eu am 17 si prietenii ma intreaba daca ma epilez pe picioare, pentru ca am foarte putin par. Asa esti tu, ingrijeste-te, rade-l pe unde trebuie. Nu e nimic grav...

mariana
| mariana a răspuns:

Daca te deranjaza, poti sa mergi la un medic endocrinolog, care iti va spune daca ai probleme de natura hormonala, care pot provoca si aceasta forma de manifestare a organismului numita hirsutism.
Pentru baieti nu este o problema, pentru ca majoritatea au par mai mult si sa stii ca acest lucru se considera o dovada de virilitate. Esti in faza de crestere si hormonii isi cam fac de cap, dar va trece si aceasta perioada si totul va fi bine. Sanatate si nu te lasa afectat de aceasta problema, pentru ca nu este cazul.

| Elly4all a răspuns:

A dat mama ta cand te avea in burta cu piciorul in pisica.hee hee.acum lasand gluma asa esti tu cu mai mult par.fratele meu zici ca este ''Iety''laughing.si nu are nici o pb. nu il deranjeaza nimeni nu se uita la amanuntul acestawinking...
ByehappyElly

| ellene a răspuns:

Se zice ca barbatii cu par mult sunt virili; bucura-te poate o sa ai trecere la gagici tongue

| Claudiu_7827 a răspuns:

Probabil adn-ul!

| danutzzz1992 a răspuns:

Stai calm asa e felul tau si mie mi-a crescut barba desi am 16 ani si trebuie sa o dau jos cam la o saptamana jumate dar pe maini nu am pe spate nu nici picioare asa e felul nostru de dezvoltare dar daca ai facut vreo operatie sau mai multe poate fi un efect secundar.

| Guitarlove a răspuns:

Asta este felul tau de a fi. Mai exact. asa te-a lasat Dumnezeu. Din fericire, in ziua de astazi, s-au inventat tot felul de tratamente daca vrei sa scapi de parul de pe anumite zone. big grin

| justi a răspuns:

Da ma ca bei ca in poza

| adrian91 a răspuns:

Da, se vad efectele maturitatii (iti creste par prin mai multe zone ale corpului, te schimbi).
Poate ca parintii tai nu au putut sa stea de vorba cu tine despre lucrul acesta, sau ti-a fost rusine sa le spui.
Dar stai linistit ca e ceva normal. (ar fi anormal daca la anii astia nu ai avea par pe maini piceoare etc.).

| EllitaBellita a răspuns:

Hello! Esti barbat... te-ai maturizat, baietii de la 13 ani se maturizeaza, unii nu au par poate pentru ca asa sunt ei, tu esti tu, cu par pe corp... nu trebuie sa iti fie rusine nu e cv rau si tatei ii era rusine sa se bage in apa de la mare rolling on the floor dar o vazut ca sunt multi ca el sau mai parosi, in plus ce-i rau in asta?

| adelina26 a răspuns:

Daca esti baiat, atunci se explica de ce big grin
hormonii thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistit, toti ne tragem din maimute. laughing rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistit e ceva normal!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am cam aceeasi problema straight face... pe picioare si pe fund am cel mai mult par sad. dar am inceput sa ma obisnuiesc cu elhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt la fel ca tine XD. Am foarte mult par pe picioare... Am 15 ani si deja l-am intrecut pe tata laughing In schimb pe burta sau piept nu prea am. Mai am pe maini destul de mult...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda... am si ew destul par pe picioare, am si pe maine da nu prea mult dar am deja mustata si barba care nu imi place deloc dar asta e asa esti tu nu e nici o problema.tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda... am si ew destul par pe picioare, am si pe maine da nu prea mult dar am deja mustata si barba care nu imi place deloc dar asta e asa esti tu nu e nici o prob.tongue