| Anto3457899 a întrebat:

Am 16 ani si nu am avut o relatie. Credeți ca este ceva ciudat cu mine?
Am avut mulți pretendenți dar niciunul nu m-a interesat...

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Cu siguranta este ceva ciudat cu tine daca nu ai 20 de relatii cu fiecare baiat pe care-l intalnesti, pana la nunta. Sigur... da.

Am mai intalnit persoane ca tine care si la 20-21 de ani se intreaba acelasi lucru. Au fost si fete si baieti. Deci exista persoane,, single" si la varsta aia, iar tu te plangi pana la 16 ani ca nu ai avut nicio relatie?

Ok, acum probabil te-am zapacit cu primul mesaj, care apropo, am fost sarcastic in el. Nu e nimic anormal daca pana la varsta asta nu ai avut nicio relatie. Nu e nimic anormal daca ai mari pretentii de la un baiat si nu accepti orice prost langa tine. Nu e nimic anormal nici daca o sa fii asa si la 30 de ani. Sa zicem ca tu ai avea 20 si ceva de ani si totusi vrei sa-ti gasesti pe cineva cu care sa formezi o familie. Ei bine ce faci? Iti alegi un baiat care este,, cat de cat ok" si dupa sa te trezesti cu o supriza neplacuta neplacuta de la el? Crede-ma. la cati prosti sunt in ziua de azi, mai bine stai singura. Dar nici asta nu e recomandat. Tot ce vreau sa-ti zic (si sa stii minte toata viata asta) este : Mai bine singura decat cu un prost pe langa tine.

Asa ca. daca nu gasesti un baiat cum vrei tu, sa nu cazi in pragul disperarii si sa accepti cam orice fel de baiat.

Si in cazul in care prietenele tale rad de tine sau parintii zic ceva in legatura cu asta, le poti spune ca esti mai pretentioasa si ca nu accepti pe orice :). Crede-ma. e pentru binele tau. Sau daca vrei, du-te la agatat si apoi sufera sau lasa-l sa profite de tine, sa-si bata joc de tine etc.

Ai facut un lucru bun ca i-ai refuzat pe acei baieti. :)) Oricum lumea nu se mai indragosteste. Cauta relatii temporare care sa-i distreze.

Citeste si raspunsurile date de mine pentru mai multe detalii. Stiu ca sunt pentru cei de la 20-21 de ani, insa te ajuta si pe tine.

https://www.tpu.ro/......dabile-de/

https://www.tpu.ro/......-situatia/

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 16 ani este perfect normal sa te preocupe scoala nu relatiile.
Deci, este perfect normala si nu ai de ce sa-ti faci probleme.
Vei avea timp de relatii, dupa terminarea liceului, cand este timp berechet de asa ceva.

| OldSoul a răspuns:

Asta tine doar de tine.
Dar daca vrei parerea mea de lup singuratic, esti normala, ai timp suficient, ai avut pretendenti, deci arati bine, inseamna ca ai totusi ceva gusturi ceea ce e bine.

| Nika29 a răspuns:

Unele persoane la fel ca și tine cred că au o problemă.
Da au și pretendenți cum spui, și tot nu le merge relația, de ce?
Poate fi și de treabă, da oarecum. Un motiv poate fi standartele prea inalte. Ca să fii cu o persoană demnă de tine, la rândul tău trebuie să fii și tu demnă de ea. Dar cel mai important nu e aceasta. E faptul că tu încă ai timp. Și ar fi bine să înțelegi scopul, de ce să fii cu cineva într-o relație?
Dacă dorești o căsnicie fericită, atunci ar fi bine să dorești să fii cu mulți băieți și să te gândești doar la distracții. E okey să dai timpului să recurgă ca apoi să vezi că vine în viața ta omul tău.