| dascalu_7622 a întrebat:

Am 17 ani si e prima data cand sunt cu un baiat...pana ieri imi placea doar stilul lui, felul lui de a fi, parul lui cret.Acum? Nu stiu.[mie imi placea de la inceput de el, dar ma multumeam doar sa il privesc, pana cand prietenele mele au vb cu el si i-au spus ca imi place de el si alte chestii]Nu stiu daca el e cel potrivit, nu stiu daca chiar simt ceva pentru el, stam de 3 zile impreuna si nu vreau sa vb cu el, uneori vreau sa fiu cu el alteori nu, uneori mi se pare prea urat alteori dragut.nu stiu ce se intampla, poate pentru ca e prima data cand stau cu un baiat sau poate ca nu e el cel potrivit. Voi ce parere aveti? trebuie sa ma despart de el? De ce st asa confuza? La voi cum a fost prima data?

Răspuns Câştigător
| ΞJustΞмэΞ a răspuns:

E clar. Asta inseamna ca iti place de elwinking
In dragoste exista avantaje si dezavantaje. Uneori o sa crezi ca partenerul nu este bun sau alteori crezi ca este minunat. Dragostea este o stiinta asa mirifica :-X Trebuie doar s-o intelegi happy
Chestia este ca ti-e rusine sa fii in preajma lui. Te inteleg, sunt in aceeasi situatie laughing Daca este un baiat bun sau nu, numai tu sti. Analizeaza-i defectele si calitatile si vezi daca chiar te iubeste. Facand acest lucru iti vei deschide inima si vei sti daca inima iti bate pentru el.
Ma intrebi cum a fost prima data la mine? Pai, eu incercam sa ma dau pe langa el cerandu-i sa ma ajute cu temele la mate. Cu timpul, am inceput sa-l plac. Derutant era faptul ca imi placea de alt baiat straight face Dar de fiecare data cand eram pe langa baiatul asta cu care faceam temele, am inceput sa cred ca il iubesc cu adevarathee hee Si i-am recunoscut ca il plac, mai tarziu mi-a zis si el si inca suntem impreuna big grin
In concluzie, iti este rusine sa fii pe langa el. Rusinea este rezultata din faptul ca il iubesti. El este cu tine pentru ca, automat, si el te iubeste. Easywinking Sunteti meniti sa fiti impreuna si nu se stie pana cand... Daca o sa dureze relatia, contacteaza-ma peste cativa anisoriwinking

5 răspunsuri:
| InnocentSmile a răspuns:

La mine nu a existat o prima data dar din cele povestite de tine nu cred ca trebuie sa te desparti.trebuie sa incerci sa afli ce sentiment iti provoaca asemenea confuzie.incearca sa vorbesti cu el(poate va fi greu dar incearca) si poate totul se va clarificahappy

| annna a răspuns:

Eu zic sa mai astepti putin pentru a vedea cum merg lucruriile inte voi si dupa te poti deecidewinking

| LiveYourLife a răspuns:

Pai tu daca consideri ca nu va potriviti sau ca simti ca nu trebuie el sa fie primul baiat atunci spune-i ca nu vrei sa fi cu elwinking
totusi sunteti la inceput si nu ar afecta pe niciunul dintre voi aceasta despartirewinking

| anonima97 a răspuns:

Hei.Eu sunt mai mica ca tine la ani dar nu prea conteaz, sincer cred ca te pot ajuta, nu demult m.am despartit de primuk prieten,si acum i.mi place de un coleg de al meu dar nu imi place decat, misterul lui si comportamentul lui, iar infatisarea lui nu ma prea incanta deloc.Acum sfatul meu.Ar trebui sa vorbesti cu el, sa si sa il intrebi ce simte si el pentru tine, sigur asta te nelinisteste asta in adancul sufletului tau.Mai poti sa il intrebi chesti despre el,cunoastel mai bine nu trage concluziile aiurea, apropo spune-i si ca nu te simti tot timpul atras de el, poate reusesti sa il cunosti si sa te cunoasca mai bine.Si inca un mic sfat, daca v.ati desparti, din orice motiv ar fi, pastrati legatura si ramaneti prieteni (sa nu faci greseala de a nu mai vorbi cu el). Sper ca te.am ajutat. fundita?

| Badly94 a răspuns:

La mine a fost ciudat de tot. Eram extrem de rusinoasa. Chiar imi era rusine sa il iau de mina. Aveam aceleasi senzatii. In rezultat m-a parasit mi-a spus sa mai crescbig grin Asa ca fa ce crezi mai bine... Iar daca ai senzatia ca nu-l placi paraseste-l deoarece dina acesta cauza o sa incerci sa vezi minusurile lui si va fi mai rau. Decizia e a ta.