| Dianadidii a întrebat:

Salutare TPU happy deci acum 5 zile m-am pus impreuna cu un baiat si imi placea foarte mult de el cand ne-am pus dar de ieri parca nu ma mai simt asa atrasa de el nu stiu parca nu imi mai place de el. Imi spuneti va rog cum sa ma despart de el, dar sa nu fie urat? Sau sa mai astept si poate iar o sa imi placa de el laughing chiar nu stiu vi s-a mai intamplat vreodata inaine?
Multumescc anticipat! happy

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

De asteptat, astepti degeaba, spune-i baiatului adevarul si daca este istet, va intelege si te va respecta si in viitor, iar daca nu, nu-i bai, inseamna ca nu ai pierdut nimic.

| Emilian65 a răspuns:

Te-a deranjat cu ceva de nu-ti mai place de el? Daca da, de ce nu-i spui cu ce te-a deranjat si poate revine la starea dinainte.

| LoveSleep a răspuns:

Am pățit și noi, dar 5 zile e un record.

| SkyPilot a răspuns:

Daca ti-a placut la inceput si apoi nu ti-a mai placut, este destul de putin probabil sa iti placa din nou.
Ii spui ca te-ai gandit la voi doi si ti-ai dat seama ca el este un baiat bun dar nu este ceea ce iti doresti tu, si ca ai vrea sa ramaneti doar amici. Este mai bine sa ii spui adevarul direct, te va aprecia mai mult decat daca il porti cu vorba. Intalniti-va cat de repede si spune-i ce ai de spus.

| ftchandrei a răspuns:

Spune-i adevraul e cel mai bine!
Daca tot vrei o scuza sa nu se supere. spune si tu ceva gen,, chiar imi pare rau dar nu sunt pregatita sa am o relatie '' sau ca esti prea ocupata ca sa iti mai faci timp si de asa ceva. gasesti tu ceva laughing