| Alllllexandra a întrebat:

Am acnee si tenul gras. Folosesc gama Stop Acnee Gerovital Plant si in plus, seara ma dau cu crema de galbenele pe toata fata. Unii zic ca nu e buna pentru tenul gras, ca astupa porii si inrautateste acneea, altii ca e foarte buna pentru orice tip de ten si trateaza acneea. Am folosit'o vreo 2 saptamani si mi'au aparut niste bubite rosii de la ea, cred ca am pus un strat prea gros. Sa continui sa o folosesc in fiecare seara?

1 răspuns:
| BiancaAndreea0000 a răspuns:

Nu. Din cate stiam eu, crema de galbenele ingrasa tenul pentru ca are uleiuri. Eu zic sa folosesti o masca cu argila o data pe saptamana pentru acnee. Spun o data pe saptamana, pentru ca daca o folosesti excesiv tenul va ajunge dependent de ea sau in timp nu va mai avea niciun efect asupra cosurilor. Sper ca ti-am fost de ajutor! :*