| CokoStar a întrebat:

Am auzit că fumatul de iarbă este mai puţin periculos decăt drogurile sau etnobotanicele, dar totuşi joint-urile conţin canabis, cum e de fapt? încă o întrebare pentru cunoscători: încă fumaţi iarbă? e periculoasă? cum vă simţiţi? va afectat viaţa?

Răspuns Câştigător
| bebetho a răspuns:

E adevărat, iarba nu prezintă un pericol.Etnobotanicele, alcoolul sau tutunul sunt cu mult mai periculoase decât iarba. Iarba nu dă dependenţă fizică, dacă nu ai, nu fumezi.
Există multe specii de iarbă, cannabis e denumirea medicală. Unele specii sunt mai de calitate altele mai slabe.Prima dată când am fumat n-am avut nimic, doar mi s-a uscat gura, cred că era ceva de proastă calitate şi in plus era şi o cantitate mică. Ultima dată m-am "spart" tare, eram foarte relaxat, puţin cam ameţit, incoerent laughing.
Iarba ajută la vindecarea celulelor canceroase, dar de obicei un joint se prepara din tutun+iarbă.
Nu poţi "băga" supradoză de iarbă.De obicei după ce se termină efectul, asta în funcţie de cantitate, ţie cam somn şi foame.
Nu mi-a afectat nicicum viaţa!
p.s: încă da, ocazional happy, mult mai sănătos decât tutunul sau alcoolul.

1 răspuns:
| FucktheSystem a răspuns:

-Nu fumez nici țigări nici iarbă dar din cîte am înțele de la prieteni care fumează și etc e mai sănătos să fumezi un joint decât să iei etnobotanice.
De periculoasă e periculoasă, eram cu o tipă când a fumat mai multe joint-uri și la un moment dat nu s-a mai mișcat și începuse să tremure, nu mai reacționa la nimic ce îi spuneam și și-a revenit în aproximativ o oră.