| iStarry a întrebat:

Am avut caietul de vacanta pentru lb romana:caiet pentru timpul liber de la editura paralelea 45 pentru terminarea clasei a 7-a...nu stiu cum se rezolva vreo 3 exercitii stie cineva unde pot gasi rezolvarile? happy

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Macar le faci chiar daca nu sunt bine facute asa vede profesoara ca ti-ai dat silinta sa le faci.

| Tweetymrrr a răspuns:

Nu'i nimic dacă rămâi cu 3 exerciţii nefăcute, îi poţi spune profesoarei că nu ai ştiut cum să le rezolvi şi sigur va înţelege.
Succes!

| veturia a răspuns:

Pai la pgina 61 ex 1 oboseala si surmenaj la pagina 61 ex 2 antipatic si nesuferit la pgina 61 ex 4 debarasa si inganati si paj 62 ex 4 acoperire si dezvelire funda?

| 112Alexandra a răspuns (pentru veturia):

Pag 61 ex 4 este adevarat si imaginar