| AndreeaCristina1992 a întrebat:

Am avut paduchi de la facultate si m-am dat cu gaz.Si mi-au ramas muscaturile in cap si niste au aparut niste pete rosii pe scalp.O sa treaca mancarimea si muscaturile? In cat timp? Multumesc...

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Se numeste PEDICULOZA. Muscaturile o sa treaca relativ repede.

| CiobotaruValentin a răspuns:

Bună.Pare ciudat cazul tău.Nu ştiu dacă gazul este neapărat cea mai benefică metodă, dar îţi recomand să-ţi iei şampoane speciale pentru acest caz cât şi şampoane câini, pisici fiindcă sunt destul de folositoare, din punctul meu de vedere fiindcă se folosesc nişte ingrediente mai ok decât chiar şi pe cele mai scumpe şampoane pentru oameni.În zonele unde simţi mâncărimi ai putea da cu nişte AurDerm prin păr.Cât despre trecutul stărilor create de indivizi, dacă te tratezi şi te îngrijeşti ar trebui să treacă în maxim o săptămână.
O seară bună şi sper să te ajute răspunsul meu!