| IonelIonescu a întrebat:

Am barbă de fecioraș, mai dau cu bicul sa crească și prin zonele prin care nu crește cam deodată, am cioc și mustață, sa îmi las și perciunii sau sa îi dau jos? Țin să menționez că atât perciunii cât și barba o mai tai dacă se face prea mare și arată nașpa, da nu o dau jos de tot.

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Degeaba dai cu lama, trebuie doar sa astepti ca hormonii si genetica sa isi faca treaba, iar asta nu intampla in mod magic peste noapte, trebuie sa treci peste liceu si vei arata cum doresti tu mai incolo, cand te apropii de 18 ani.

| IonelIonescu explică (pentru dullcat):

Îmi dau seama că nu se întâmplă peste noapte și trebuie să treacă timpul, dar alții au barbă de la o vârstă mai mică nu neapărat de la 18 ani, genetica e un lucru complex și diferit de la persoana la persoană, chestia e că întrebarea principală era dacă sa îmi dau jos perciunii sau sa îi las, oricum mersi de răspuns.