| ralucaralu a întrebat:

Am citit seriile Harry Potter si Twilight si nu stiu de ce sa ma apuc. M-au fascinat, mai ales HP. Nu vreau carti romanesti si nici "prea" de dragoste sau "prea" de groaza. Ce sa citesc?(daca se poate sa fie serie de mai multe carti).

8 răspunsuri:
| LolaKissTheGirl a răspuns:

Ei bine ai putea sa incerci seria The Vampires Diares sau seria Fascinatie.
Aman2 sunt fff interesante! Incearca-le si ai sa vezi happy!

Răspuns utilizator avertizat
| Silvara a răspuns:

Incearca romanele politiste ale Agathei Christie. (:
Pa-pa!

| Onutzyk a răspuns:

Ai putea sa incerci "Gazda" scrisa tot de Stephenie Meyer, insa aceasta are doar un volum [destul de gros, ce`i drept, vreo 700 de pg]. Nu e nici prea de groaza, nici prea de dragoste, este tot pe principiul Twilight doar ca este o poveste intre un om si un extraterestru... sau ceva de genu...winking

| Aero a răspuns:

Treci la pure fantasy! Cele mai cunoscute: The Hobbit, Lord of the Rings

| buubuu a răspuns:

Cronici din tinuturi intunecate-Michelle Paver parca
sunt super:X
sunt vreo 5
foarte misto

| Kiko a răspuns:

Ai putea, desi e doar o carte dar mi-a placut ennooorm, "UnLunDun" e foarte tare. ahh mi-am amintit! Erau parca 6 volume: Copii Lampii Fermecate.
Nu te speria de titlu, este cea mai tare colectie de carti dupa twilight

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cronicile Wardstone. o sa fie 12 carti in total. nu 7...winkingbaga mare