| monicavlada5 a întrebat:

Am dat comandă de pe Shein și azi mi-a trimis curierul mesaj că comanda va fi livrata astăzi cu Nr AWB și pinul. N-am primit nimic până la ora actuala. Ce se întâmpla?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Pai suna-l, că e același număr, chiar daca curierii sunt diferiți, vezi ce ți spune.
Însă de regulă livrările care nu au fost preluate de cumpărător din orice motiv, fie se predau a doua zi, fie peste o săptămână.Asa că sună sa vezi

46 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa se intample. E ora 4, curierii lucreaza pana la 6

| dullcat a răspuns:

Daca nu il primesti azi inseamna ca il vei primi maine.Nu fuge nimeni cu comanda ta.

| Hyperion7 a răspuns:

Depinde,poate are multe comenzi, la mine, ca idee, curierii ajung pe la 6-7 și e posibil si la tine sa fie la fel
Asta daca este distanta de la sediul lor până acasă la tine.
Așa că mai așteaptă și vezi

| monicavlada5 explică (pentru Hyperion7):

Programul firmei de curierat FAN Courier este 9:00-17:00. Așa scurt pe siteul lor.

| Hyperion7 a răspuns (pentru monicavlada5):

Nu conteazăbig grin
La mine și cu Cargus, Sameday și chiar Fan Courier, vin comenzile după 5, așa că repet, ai răbdare că vor veni

| monicavlada5 explică (pentru Hyperion7):

Ok.

| monicavlada5 explică (pentru Hyperion7):

Plătești ceva la curier când sosește? Dacă livrarea scrie "free" pe Shein?

| Hyperion7 a răspuns (pentru monicavlada5):

Nu,dar daca ai primit mesaj de la fan Courier, ar trebui sa specifice și asta, daca nu specifica, înseamnă că nu ai de plata nimic

| monicavlada5 explică (pentru Hyperion7):

Am primit mesaj. Sunt in satul de alături și zic că nu mă găsesc. Și i-am apelat de 2 ori și le-am mai zis detaliile încă odată. E deja 8 seară, nu știu dacă sa mai aștept că e târziu totuși.

| Hyperion7 a răspuns (pentru monicavlada5):

Vineeee,mai sunaaa-l, fa-i peri albilaughing

| monicavlada5 explică (pentru Hyperion7):

Cum adică?????????

| Hyperion7 a răspuns (pentru monicavlada5):

Adică nu-l lăsa să plece cu comanda taaa înapoi, mai ales daca e in satul vecin

| monicavlada5 explică (pentru Hyperion7):

Păi l am sunat și a zis că face tot posibilul sa vina. Dar nu înțeleg de ce nu mă găsește că am dat adresa corect.

| Hyperion7 a răspuns (pentru monicavlada5):

Doar nu ești ac in carul cu fan, pe bune acumrolling on the floor
Lasă-l atunci, o nimeri el adresa

| monicavlada5 explică (pentru Hyperion7):

Eu mă culc. Ce naiba stau să-l aștept pe el. Fac treispe paișpe?

| Hyperion7 a răspuns (pentru monicavlada5):

rolling on the floor
O să fii nevoita sau pa colet

| monicavlada5 explică (pentru Hyperion7):

Păi aștept dar când Dumnezeu ajunge, la 12 noaptea?

| Hyperion7 a răspuns (pentru monicavlada5):

Eu am primit un colet la easybox acum jumate de ora …deci ce te mai mira?
Și nu e cine știe ce distanță de la sediul lor până la destinație...
Așa că mai ai inca putina răbdareeee

| monicavlada5 explică (pentru Hyperion7):

Păi nici la mine nu este foarte mare distanta. Când am sunat a zis că este în satul de alături. De acolo până la satul meu are 15 min. Și nici acum nu a sosithappy

| Hyperion7 a răspuns (pentru monicavlada5):

Ah,da și dacă vine
Fundița e a mea, batem palma?laughing

| monicavlada5 explică (pentru Hyperion7):

Sa te audă Domnul. Clar îți dau fundița, daca vine.

| Hyperion7 a răspuns:

Ceva îmi spune că dl curier o fost mâncat de câini încercând să te găseascăhee hee laughing

| monicavlada5 explică (pentru Hyperion7):

Nu a venit se pare. Îl mai primesc său trebuie să-i contactez? Menționez că am m ai dat o comanda de la notino și tot cu fan Courier trebuie să-mi vină. Cred că azi sau mâine.

| monicavlada5 explică (pentru Hyperion7):

Hei
Ar trebui să-l contactez pe curier? Pe domnul de aseară că văd că ei nu mă contactează și am presimțirea că vor trimite coltul înapoi la Shein.

| monicavlada5 explică (pentru Hyperion7):

Și ce săi zic? Mie rușine

| Hyperion7 a răspuns (pentru monicavlada5):

Ii spui "Scuzați că va deranjez, in legătură cu o comanda de la Shein va deranjez, ieri trebuia să fi venit cu ea, dar nu ați mai ajuns, sunt șanse să veniți astăzi cu el?"
Și vezi ce zice

| monicavlada5 explică (pentru Hyperion7):

Eu sunt din Judetul Suceava localitate x...
Văd că au sediu la Suceava Fan Courier și până la localitatea mea fac 30 de minute. Nu înțeleg ce e așa greu să ajungă cu o comanda.

| Hyperion7 a răspuns (pentru monicavlada5):

Și la mine fac tot atât de la sediul lor până la tine
Dar vezi tu, sunt și alții care își așteaptă comenzile si de asta

| monicavlada5 explică (pentru Hyperion7):

Dar dacă îl contactez pe domnul de aseară e tot el sau poate fi altcineva? Că singurul număr pe care îl am e al lui

| Hyperion7 a răspuns (pentru monicavlada5):

Nu știu dacă e tot el sau nu, dar te asigur că numărul e același, chiar daca e alt curier

| monicavlada5 explică (pentru Hyperion7):

Am sunat acum și nu raspunde

| Hyperion7 a răspuns (pentru monicavlada5):

Mai încearcă, poate e ocupat cu o alta livrare

| monicavlada5 explică (pentru Hyperion7):

Poate îmi trage teapa. Sau poate mai vor bani in plus însă în mesajul cu pinul și AWB de ieri nu scrie costul livrări.

| Hyperion7 a răspuns (pentru monicavlada5):

Curierii nu îți trag țeapă, stai liniștită
Vorbește cu el, vezi ce ți zice, ridici coletul și asta e tot, nimic mai mult

| monicavlada5 explică (pentru Hyperion7):

Nu răspunde la telefon domnul de aseară și i-am dat și mesaj. Cei de la Fan Courier Suceava au niste recenzii foarte proaste că dacă te uiți la ele îți pui mainele în cap. Plus că am dat o alta comanda de pe Notino și tot cu Fan Courier standard trebuie sa fie și scrie data de estimare fiind astăzi și că coletul a fost expediat. Dar nici cei cu comanda de la Notino nu au ajuns.

| Hyperion7 a răspuns (pentru monicavlada5):

Peste tot au recenzii proaste big grin
Eu ca sa trimit un colet, in loc sa vina ei, m-am dus eu la sediul lor, apoi mă sună curierul că vine sa ia comanda laughing

| monicavlada5 explică (pentru Hyperion7):

Deci mă enervează de mor. Sun și nu răspunde. Joi și Vineri e liber și nu cred că îmi va mai livra coletul.

| Hyperion7 a răspuns (pentru monicavlada5):

Te cred sad

| Hyperion7 a răspuns (pentru monicavlada5):

O mai venit măi ăla cu coletul?

| monicavlada5 explică (pentru Hyperion7):

Mi-a venit coletul de la Notino tot cu firma de curierat Fan Courier și tot de la sediul lor Suceava, l am întrebat pe domn. Și dacă tot a venit l am întrebat și unde s-a ratacit ăla cu coletul că tot de la firma lor trebuie să-mi vină. I am arătat și Nr AWB și pinul cu mesajul pe care mi l-au trimis. A căutat în mașină nu a găsit, a zis că merge la sediu și se uită daca mai este un colet pe numele meu, daca nu a zis că se poate ca cel care nu m-a găsit sa de-a "retur". Și dacă a dat retur și coletul nu vine astăzi ce fac? Aici cu coletul de la Notino am pus același cod poștal, nume și adresa și domul m-a găsit. Ăla ce face, s-o rătăcit în pădure... Doamne fer

| Hyperion7 a răspuns (pentru monicavlada5):

Și, până la urmă, tot niciun rezultat?

| monicavlada5 explică (pentru Hyperion7):

A venit ieri coletul, până la urmă m-a găsit chiar daca eram la liceu. Iar pachetul 2 mi-l vor livra in 1-2 zile mi-au scris email. S-a rezolvat tot!

| Hyperion7 a răspuns (pentru monicavlada5):

Mă bucur! Mai bine mai târziu decât niciodatăbig grin

| monicavlada5 explică (pentru Hyperion7):

Exact. Îți mulțumesc pentru informații în toate aceste zile!laughing

| Hyperion7 a răspuns (pentru monicavlada5):

Oricând big grin

| Hyperion7 a răspuns (pentru monicavlada5):

Pai suna-l, că e același număr, chiar daca curierii sunt diferiți, vezi ce ți spune.
Însă de regulă livrările care nu au fost preluate de cumpărător din orice motiv, fie se predau a doua zi, fie peste o săptămână.Asa că sună sa vezi