| anonim_4396 a întrebat:

Am de memorat o poezie lunga pana maine, ce sa fac sa memorez repede? P.S nu imi sugerati pastile sau sa am rabdare.

3 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Invata cu creionul pe hartie si mai ales invata logic bazandu-te pe niste idei.
Nu memora mecanic ca nu o sa retii nimic. Se va sterge.

| HDeNiSaR a răspuns:

Pai concentreaza-te la poezie nu la cat de tare ninge afara
inainte de a te culca recit-o de cateva ori, si trezeste-te dimineata un pic mai devreme si reiati activitatea si o s-o stii.bine asa functioneaza in cazul meu. sper sa te ajute si pe tine
succes!

| sofstatics a răspuns:

Rescrie poezia, fii atentă când o scrii!
Încearcă să înțelegi poezia. Apoi, citește și repetă. Dar trebuie să fii foarte concetrată. Iar mâine înainte de școala, repetă din nou. Să vezi ce ai uitat.
Baftă!