| friday a întrebat:

Am de scris o compunere in franceza despre voluntariat. Stie cineva ceva legat de asta? Vreo comunitate importanta de voluntari?
Funda.

1 răspuns:
| lila_1550 a răspuns:

Definitia voluntariatului:"Voluntariatul este activitatea de interes public desfasurata din proprie initiativa de orice persoana fizica, în folosul altora, fara a primi o contraprestatie materiala; activitatea de interes public este activitatea desfasurata în domenii cum sunt: asistenta si serviciile sociale, protectia drepturilor omului, medico-sanitar, cultural, artistic, educativ, de învatamânt, stiintific, umanitar, religios, filantropic, sportiv, de protectie a mediului, social si comunitar si altele asemenea."Centre de Voluntariat *
Bacau

Fundatia pentru Sprijin Comunitar Bacau
Bucuresti

Centrul de Voluntariat Bucuresti

Iasi

Centrul de Voluntariat Iasi
Fundatia Serviciilor Sociale Bethany

centre internationale:Fondation Roi Baudouin (Belgia), Project Abroad(Franta)etc
daca vrei te ajut s-o scrii in franceza, trimite-mi un mesaj pe profil. succes