| bbyneav a întrebat:

Am facut sex neprotejat in ultima zi de menstruatie nu am avut nimic dar la cateva zile a inceput sa-mi curga sange. ce s-a intamplat?

3 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Poate nu stii dar nu este indicat ca, in perioada C. M. sa intretii raporturi sexuale, pentru ca poti sa-ti provoci fie infectii (pentru ca o data cu sangele provenit din menstre, sunt eliminate si o serie de toxine din organismul femeii), fie ti-a revenit ciclul. Daca nu-ti trece in cateva zile, trebuie neaparat sa consulti un medic ginicolog, care o sa constate motivul pentru care tu sangerezi si o sa-ti prescrie tratamentul necesar. Pe viitor, trebuie sa fii mai atenta si sa nu te lasi antrenata in asemenea "activitati" atunci cand esti la ciclu, pentru ca nu este sanatos.

| Zoombe3 a răspuns:

Multe femei fac sex in timpul ciclului menstrual; le mai invioreaza si le diminueaza durerile. Daca nu ai fost nici virgina si ai folosit prezervativul corect iar sangerarea dureaza mai mult de 2 zile ar fi cazul sa consulti un ginecolog.

| ricky a răspuns:

Pai daca ai fost virgina este putin normal sa iti curga sange... daca nu poate nu ti s-a scurs tottongue nu cred ca e ceva gravhappy