| stanciualexandra a întrebat:

Buna ziuaaa TPU am o problema prima oara cand am facut se mi-a curs sange(stiu ca e normal) dar cand am mai incercat la cateva penetrari a inceput sa imi curga mult mult sange si a tinut cat o menstruatie 5 zile, mi a trecut si am mai incercat o data dupa o sapt am crezut ca nu mai e nimic dar tot la fel imi curge sange la cand ma penetreaza, ce poate sa fie, ma spere putin, ajutati-ma va rog frumos sad sad :*

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În mod normal, sunt posibile sângerări la primele 3-5 contacte sexuale - asta în cazul în care himenul se rupe parţial!

N-ai precizat dacă aţi folosit prezervativul şi, eventual, lubrifiant!

Dacă au fost mai mult de 5 contacte sexuale, atunci pot fi alte cauze : lipsa lubrifierii ( preludiu inexistent/ineficient/scurt ), dimensiunile organelor voastre sexuale, vârsta ta ( are o oarecare importanţă ), o rană pe peretele vaginal ( sau pe colul uterin ), precum şi alte afecţiuni...

În acest caz, MERGI la un control ginecologic!

La ginecolog poţi merge şi SINGURĂ ( FĂRĂ mama, chiar dacă eşti minoră; n-ai precizat vârsta ), TREBUIE doar să ai la tine : actul de identitate + Trimitere ( de la medicul de familie sau de la Cabinetul şcolar ) + Programare ( pe care o poţi face telefonic sau personal ).

Toate cele bune.

| stanciualexandra explică (pentru bursuc001):

Mersi mult happy

| bursuc001 a răspuns (pentru stanciualexandra):

Cu plăcere!

O seară frumoasă.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Posibil sa fi fost prea brutal sau sa nu fi folosit prezervativ si sa-ti fi facut o leziune in vagin sau pe col. Urgent la ginecologul ales pentru consultatie. Nu e normal.

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Dacă sângerarea te-a ținut 5 zile şi nu era vorba despre menstruație nu mi se pare deloc în regulă.
Probabil a fost o hemoragie.
Sfat: Du-te la ginecolog. Tratează-te corespunzător şi lasă tratamentele ''după ureche''
O zi frumoasă! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Prima si prima data e normal sa curga sange, dar la atatea penetrari, inca sa mai curga, nu mi se pare tocmai normal.
Te pup!

| diavolitadulce a răspuns:

La ginecolog cu tine! Cum de ai asteptat atat de mult? Nu te juca cu sanatatea ta!

| lacrima15 a răspuns:

Nu te speria! Cam as aam patit si eu ori nu te-a dezvirginat chiar de tot! Dar nu-i problema stai linistita, o sa-ti treaca, si daca ai dureri si alea o sa-ti treaca, la mine a trecut deja 2 luni si la inceput tot ma mai doare! Nu nu-ti fa probleme! Probabil intreaba o prietena mai mare de a ta! Si povestiti! Sau Du-te pana la medica, nu strica!happy

| stanciualexandra explică:

Din pacate am 17 ani poate si asta e un motiv, va multumesc din tot sufletul va pup :*