| anca_3168 a întrebat:

Am fost acostata si eu pe pietonala in Oradea de un reprezentant al acestei agentii, am platit suma de 60 ron si de atunci nimic pana luna aceasta cand m-au sunat si mi-au zis sa merg la ei pentru. a discuta mai multe.Am semnat un contract si am achitat 100 euro iar saptamana. viitoare trebuie sa mergem cu fetita la o sedinta foto. Daca stie cineva mai multe va rog sa ne ajutati desi nu cred ca banii o sa-i mai recuperam.Merci.

1 răspuns:
| DeeaMarry a răspuns:

Si eu am patit la fel acum 4 ani. Doar ca am achitat 40 de lei, iar apoi echivalentul a 150 de euro. Am semnat un contract prin care ei se obligau sa imi faca un album foto si sa ma duca la cursuri de actorie, dans etc. Am ramas doar cu albumul foto. Dupa cateva saptamani, locul unde era sediul firmei era de inchiriat. Am mers la protectia consumatorului si am aflat ca agentia aceea nu exista(New look models). Nu am mai recuperat banii niciodata.
Ceea ce trebuie neaparat sa faceti e sa mergeti urgent la protectia consumatorului(inainte sa mergeti la sendinta foto, pentru ca se poate sa nu ii mai vedeti alta data,,, sau sa nu ii mai vedeti niciodata, cine stie?!), iar cei de acolo va pot sfatui, poate va pot ajuta si sa recuperati banii. La mine a fost prea tarziu.
Mult succes!