| lianadona a întrebat:

Am inceput sa folosesc tampoane interne, insa de fiecare data cand le introduc ma simt inconfortabil. Cum sa le introduc incat sa nu ma mai doara si sa nu le mai simt. Am inteles ca asa ar trebui sa fie, nu sa te deranjeze la fiecare pas.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Tampoanele interne nu sunt suportate de toate femeile.
La început e mai incomod, până te obișnuiești cu ele, depinde și cum le pui.

| Denisa0954 a răspuns:

Trebuiesc băgare cat mai adanc poti, de simtit o sa l simti pe moment. Dupa o sa uiti de el si nu te va mai deranja. Încearcă pentru început să folosești din acelea mai mici, si daca nu te poti obișnui cu ele, poartă normale. Nu toate fetele/femeile le suporta pe cele interne