| IceCreamDoll a întrebat:

Am intrat la filologie bilingv germana, desi eu speram la stiinte ale naturii, apoi facultatea de Medicina. Voiam sa stiu cat este de greu la filologie, ce materii se fac si daca am mult de invatat in comparatie cu mate-info sau stiinte ale naturii. Dupa ce termin liceul pot sa dau la Medicina daca invat singura acasa biologie si chimie? As putea sa ma transfer la toamna la stiinte sau sa raman aici? Astept opinii si funda pentru cel mai bun raspuns!

1 răspuns:
| Justmeandmysmile a răspuns:

La filologie faci aceleasi materii ca si in clasele 5-8, doar ca vei avea mai multe ore de romana, germana ca esti pe bilingv germana, istorie.Nu este extrem de greu,vei avea in schimb carti de citit,iar bacul il dai la romana,mate,istorie si posibil si germana si mai sunt altele la alegere. SI poti da indiferent de ce liceu faci,poti da la Medicina,singura chestie e ca cineva de pe stiinte are mai multe cunostinte legate de medicina la inceput,pe cand tu incepi un pic mai de jos,dar vei recupera,da rpoti sa inveti cu un profesor,sau acasa singura biologie si chimie. Daca tu iti doresti cu adevarat sa te muti de la filo, e decizia ta desi poate ca dupa vei realiza ca iti place, ca ai colegi super etc. Sper ca te-am ajutat.O zi buna!