| IceCreamDoll a întrebat:

Buna,
Anul asta am terminat clasa a 8a si am intrat la filologie sad la acelasi liceu la care am facut I-VIII. Liceul e bunicel, numai ca eu voiam sa intru la stiinte ale naturii la alt liceu, pentru ca dupa bac sa ma duc la Medicina. Parintii sunt foarte multumiti de acest liceu, in schimb eu am avut cateva probleme cu colegii, si cativa dintre ei o sa fie in clasa cu mine, dar si cu profesorii, ca se cam luau de mine pe nedrept. As vrea sa ma transfer la toamna la alt liceu cu o sectie de stiinte ale naturii, in schimb daca nu vor parintii nu am cum sa fac transferul nu? Nu stiu ce sa fac, dar la liceul asta nu prea vreau sa mai raman. Funda pentru cine imi spune ce sa fac si si voturi(pentru restul raspunsurilor).

Răspuns Câştigător
| Kafeeaua a răspuns:

Buna, uite eu as spune sa nu faci vreo prostie fara stirea parintilor...cel mai bine ar fi sa incerci sa le explici situatia ta cu profesori si colegi (pentru ca daca se iau de tine pe nedrept ti-ar putea afecta notele si mediile chiar foarte mult) nu prea conteaza ce liceu faci dar daca tu vrei la medicina incearca sa oftezi pentru cel mai bun dintre ele,,, si despre parintzi...cred ca si ei ar trebui sa iti afle parerea si sa nu iti manevreze viata asa fara macar parerea ta sa o stie,,, incerca sa fii cat mai konvingatoare cu ei,, bafta!:*

FuNdiSSa?:03?

2 răspunsuri:
| Kiddu95 a răspuns:

Hey nu este cazul sa iti bati capul atat de tare. Este adevarat nu te poti transfera la alt liceu daca nu vor parintii. Dar poti sa iti chemi parintii si sa le zici asa: Mama, Tata vreau sa va spun ceva. Eu nu doresc sa stau la acest liceu pentru ca... si spui tot ce vrei si nu vrei. Le mai spui. A fost o greseala de calculator eu vroiam sa intru la liceul " " Si va rog foarte mult sa ma transferati la acel liceu si la acel profil pentru ca eu am medie si am voie happy
Sper ca am ajutat big grin

| deeeayy a răspuns:

Salut.parerea mea e ca ar trebui sa ramai macar un semestru acolo la liceu si sa ii convingi pe parintii tai ca acel liceu nu este potrivit pentru tine. le spui ce vrei sa faci pe viitor(medicina) si poate vor intelege. dar totusi daca ei nu vor nici atunci(dupa ce ai incercat sa ii convingi) sa iti schimbi liceul iti poti schimba doar profilul tot asa dupa primul semestru. sper ca te-am putut asjuta cu ceva. o zi buna