| aly a întrebat:

Am luat o nota mai proasta la scoala. Cum sa le spun la parinti? Dau funda si fara comentarii stupide va rog. happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine este sa iei mai multe note bune si spui atunci in acelasi timp cu celelalte bune.Eu asa fac si merge. Funda?

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pacatul marturisit, e pe jumatate iertat!
deci e mai bine sa le zici adevarul parintilor, decat sa afle din alta parte. apoi prin fapte le vei demonstra ca poti si mai mult, asta in caz ca nu toate notele tale sunt slabute.
O zi frumoasa sa aihappy

| Gabica a răspuns:

Mama,tata,am luat un...Greu o mai fi.Nu am fost niciodata in situtia unei note mici, dar sunt absolut sigura ca printii mei ar spune:"Data viitoare inveti si iei nota mare."

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Pai spune-le nota, nu ascunde adevarul caci "Minciuna are picioare scurte". Daca le spui poate o sa se supere(acum depinde cum sunt parintii tai), dar le vor trece.Incearca de acum incolo sa iei note mai mari.
O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Mami, am făcut o prostie, dă-mi o palmă!" laughing

Răspuns utilizator avertizat
| AndradaE a răspuns:

Spune-le adevarul. Asa este cel mai bine. Poate vor fi suparati, dar daca inveti in continuare mai bine cred ca va fi ok happy Succes si fi fara frica! happy