| larysukha a întrebat:

Am luat un 4 la matematica!
cum sa le spun parintilor mei asta

Răspuns Câştigător
| MissmysteriousS a răspuns:

Asa pur si simplu; incearca sa comunici cu ei spunandu-le ca ai luat o nota mica la mate,si te simti foarte prost,ei cu siguranta te vor intelege,acum sa fim sinceri,cine-i perfect?,fara greseli in viata nu se poate,dar acest lucru nici nu este o greseala, asta este, iei 4 dar iei si 10, dupa ploaie vine si soare...nu>?

7 răspunsuri:
| kidulinha a răspuns:

Ca ai invatat dar a fost f greu. Si cea mai mare nota a fost 6 laughing
Daca esti genu' mai sincer spune-le ca s-a intamplat ca nu ai fost atenta, si ca nu se va mai intampla, ca iti pare rau si ca iti vei reface media. O sa inteleaga, au fost si ei elevi:*

| znstr a răspuns:

Spune-le ca a fost un test neanuntat, la care toata clasa a luat 3-4-5 ori ca v-a dat un test 'fulger' din materia predata in ziua respectiva dintr-un motiv anume (ca ati facut galagie, ca era cls murdara) si ca ai luat nota mica. La mine merge. ^^

| Sἶrenἶa a răspuns:

Sh eu am luat 4 in teza la matematixx :-s

! laughing))

o sa urmaresc intrebarea ta ca sa vad raspunsurile sad
laughing :-ss

| Honeybunny a răspuns:

Sale spui ca nu prea ai inteles lectia si ai luat un 4 pe care il vei corecta cand vei invata pentru urmatoarea lucrare.nu e asa mare lucru o nota proasta doar daca sunt absurzi parintii sau esti amenintata de corigenta

| ChuckybooM a răspuns:

Fa mama! Am luat 4 la mate! De 1 iunie nu mai vreau culegerea aia de matematica! Pregateste pasaportu' pentru Franta!

| adinutzadina a răspuns:

Poi te duci la unu dintre ei care crezi ca e mai calm si cand ilprinzi in toane mai bune si incepi mama sau tata:am luat un 4 la mate pentru ca a fost f greu si aproape toti din clasa au luat note mici, te rog sa ma ierti dar nu am stiut:d funda?

| noescape a răspuns:

Prin telefon :-Dd.Pana ajungi acasa se vor linisti.