| InnaArkane a întrebat:

Am nevoi de ajutor!
Vreau sa imi schimb stilul vestimentar si sa trec la rochii ca tot vine vara si este cald afara.Dar problema e ca nu sunt cea mai slaba sau cea mai frumoasa persoana si nu cred ca colegi mei ar aprecia aceasta schimbare.Ei rad de orice, mereu cand o fata vine in fusta si e ceva nou sau cand cineva se tunde sau isi cumpara alti pantofi.Ce sa fac sa nu le atrag atentia? Nu este prea placut sa se rada de tine iar eu nu sunt o persoana care are prea multa incredere in ea dar m-am saturat sa ma ascund in spatele pantalonilor...

1 răspuns:
| zippit a răspuns:

Nu trebuie sa fi nici cea mai frumoasa nici cea mai slaba persoana ca sa te simti bine si ca sa faci ce doresti. Daca tu vrei sa porti rochite nu cred ca colegii tai ar trebui sa conteze in ecuatia asta. Adevarata problema a ta este cum ai si spus ca nu ai prea multa incredere in tine.In spatele hotararii asteia de a schimba ceva se ascunde de fapt dorinta asta a ta de a fi mai increzatoare. Eu zic ca odata cu schimbarea stilului ai putea incerca defat ar fi foarte bine daca ti-ai schimba si parerea despre tine si ai capata mai multa incredere. Incearca sa te privesti cu alti ochi si schimbarea asta va fi observata si de colegii tai care nu vor mai aborda schimbarile de genul asta asa, cel putin in cazul tau.Totul vine din interior si uneori sa te privesti cu alti ochi este extrem de greu dar sa stii ca iti tin pumnii stransi. Pupicihappy