| Mihas a întrebat:

Anul acesta am banchetul de clasa a 8-a si nu m-am hotarat ce fel de rochie sa pot, fiind slaba mai nimic nu imi vine, si nu vreau rochii vara bretele ca nu imi plac.Imi puteti da o poza sa imi fac o idee, sau un site de unde pot cumpara? Va rog!

2 răspunsuri:
| LadyLilith a răspuns:

"Rochiile cu pliuri, volane, cu diverse aplicatii sau cusaturi asimetrice ori cu imprimeuri dau volum si se potrivesc perfect femeilor slabe. Fii atenta la cum le accesorizezi pentru a nu crea un aspect prea incarcat, pastreaza intotdeauna echilibrul si bunul gust. Evita impremurile si dungile vertical deoarece te vor subtia si mai tare, la fel si rochiile mulate deoarece iti vor micsora si mai mult bustul. Pentru a avea un aspect feminin si elegant poarta rochii de seara in combinatie cu accesorii vizibile si coafuri interesante. De asemenea, este indicat sa porti si rochii fara bretele, acestea iti vor da un aer simplist si seducator."

http://stil-fashion.ro/......ry/rochii/

| oanaro a răspuns:

Aici gasesti foarte multe modele la preturi pentru toate buzunarele si cei care au pagina te pot ghida in alegerea rochiei potrivite conformatiei tale.
https://www.facebook.com/pages/Rochii-de-Ocazie/1061346887225259