| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoide de un sfat, va rog...peste putin timp va fi majoratul meu si am 2 variante: fie invit toata clasa si o sa fim cam 20 fete si 5 baieti sau invit doar prietenii si suntem 8 fete.Doar prietenii nu i-as invita pentru ca ar insemna sa merg intr-un club cu toata lumea si numai majorat nu e ala plus ca suntem numai fete dar nici numai cu clasa nu l-as face pentru ca e posibil ca, colegii sa rada de mine si sa zica ca e vai de mine n-am pe cine sa invit(au mai facut asa dar la o alta persoana). Daca as face cu ei(colegii) as face intr-un restaurant unde sa fim doar noi, baietii sunt foarte putini, nu stiu ce sa fac... Voi ce ati face in locul meu?

4 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

Invita-ti prietenii cei mai buni, persoanele cu care te simti tu cel mai bine, care stii ca vor veni sa te faca fericita, nu sa profite de ziua ta si sa se imbete pana pica jos. Sigur stii care iti sunt persoanele cele mai apropiate dintre toti. Acum, fa cum crezi, dar eu asa as face in locul tau... strictul necesar de invitati, important e sa te simti bine si sa ramana o amintire placuta.

| M.madallina a răspuns:

Pai...cred ca tot cu prietenii cei mai apropiati e cel mai bine, ai mai multa incredere in ei.

| Yly a răspuns:

In primul rand gandeste-te cum iti convine tie mai mult.pentru ca e majoratul tau... tu trebuie sa iti amintesti cu bucurie de el.si apoi te descurci cu celelaltehappy

| crisssy a răspuns:

Phei eu zic ca ar fi bine sa inviti si colegii dar si prietenii.
Ptr ca nu cred ca ai doar 8 prietene...Invitati verisoare/verisori, colegi din gimnaziu ...etc Si daca chiar nu ai pe cine sa inviti in afar de prieteni si stii colegii care or sa rada de tine .invita-i doar pe cei cu bun simtbatting eyelashes
Bafta, Crissy