| anonim_4396 a întrebat:

In curând se apropie aniversarea mea de 18 ani și as vrea sa mi-o țin. Chestia e ca nu stiu exact pe cine sa invit, unde sa țin și in ce cost sa ma încadrez. Nu sunt o persoana antisociabila, am 3 prieteni foarte buni doar ca in clasa unde sunt acum m-am mutat abia anul acesta și nu am comunicat foarte mult cu colegii. Ii cam cunosc, stiu cum e fiecare dar nu prea vb cu ei in pauze și asa mai mult cu prietenii. La noi in clasa sunt și foarte conștiincioși elevii, in fiecare pauza stau in banca și învață și de aia e greu. Totuși 2 colege m-au chemat la majoratul lor anul asta. Evident ca le chem și eu. Dar in rest din clasa nu stiu pe cine sa chem exact. Adică as vrea ca majoratul meu sa fie un eveniment reușit la care sa se distreze toată lumea, dar automat e poate un pic mai dificil și pentru prietenii mei și restul care nu stam numai cu burta pe carte sa ne distram asa bine dacă vin atâția foarte silitori.
Legat de locație as vrea ceva intr-un loc unde sa se poată dansa. Găsisem un hotel care are un fel de discoteca, club ce mai și ziceau ca îl poți închiria pentru evenimente private. Credeți ca ar fi o idee buna? Alta chestie nu stiu cu mâncarea cum sa fac, ca și dacă as tine unde am spus mai sus acolo in discoteca ar da doar băutura teoretic. Și cu băutura nu stiu la câta sa dau acces la fiecare ca as vrea sa se și bea da nici sa cada lati.
Încă ceva cu muzica. Am fost la un majorat și a pus sărbătorită muzica de pe laptop și putea pune fiecare. Mie mi s-a părut cam aiurea. Eu ma gândeam la un DJ poate, am găsit 2 care cica sunt cunoscuți in orașul meu dar nu stiu pe care sa îl aleg și cam cât ar costa. Ce spuneti un DJ in general pune muzica buna pe placul adolescenților sau nu chiar?
Mulțumesc mult celor care încearcă sa ma ajute. As mai vrea sa stiu cam la ce suma ar trebui sa ma aștept sa cheltuiesc la acest majorat.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai mai fost la vreun majorat?

| theboyinlove a răspuns (pentru sierra1):

Da chiar la 2 anul asta dar nu mi s-au părut organizate exact cum trebuie

| sierra1 a răspuns (pentru theboyinlove):

Invită-ți colegii, organizează așa cum ți-a plăcut, evită ce ți-a creat disconfort

Întrebări recente